Shiloh Saints Invitational

September 02, 2017


Results By Race Management Systems, Inc.

Table of Contents

Finish List - Girls - Junior High Girls - 1A-3A Small School Division
Finish List - Girls - Junior High Girls - 4A-5A Mid School Divison
Finish List - Girls - Junior High Girls - 6A-7A Large School Divsion
Team Summary - Girls - Junior High Girls - 1A-3A Small School Division
Team Summary - Girls - Junior High Girls - 4A-5A Mid School Divison
Team Summary - Girls - Junior High Girls - 6A-7A Large School Divsion
Team Detail - Girls - Junior High Girls - 1A-3A Small School Division
Team Detail - Girls - Junior High Girls - 4A-5A Mid School Divison
Team Detail - Girls - Junior High Girls - 6A-7A Large School Divsion
Finish List - Boys - Junior High Boys - 1A-3A Small School Division
Finish List - Boys - Junior High Boys - 4A-5A Mid School Divison
Finish List - Boys - Junior High Boys - 6A-7A Large School Divsion
Team Summary - Boys - Junior High Boys - 1A-3A Small School Division
Team Summary - Boys - Junior High Boys - 4A-5A Mid School Divison
Team Summary - Boys - Junior High Boys - 6A-7A Large School Divsion
Team Detail - Boys - Junior High Boys - 1A-3A Small School Division
Team Detail - Boys - Junior High Boys - 4A-5A Mid School Divison
Team Detail - Boys - Junior High Boys - 6A-7A Large School Divsion
Top

Overall Finish List - Boys

Junior High Boys

1A-3A Small School Division


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    271  Kale Drummond         Elkins High School                     11:40.89  5:50/M        
    2      2    275  Tyler King            Elkins High School                     11:51.49  5:56/M        
    3  (< 5)   1079  Dylan Sharpe          Haas Hall Springdale                   12:00.30  6:00/M        
    4      3    398  Jake Lopez            Green Forest Jr. High                  12:00.75  6:00/M        
    5  (< 5)    906  Tanner Barbour        The New School                         12:03.04  6:02/M        
    6      4    403  Paco Rangel           Green Forest Jr. High                  12:03.22  6:02/M        
    7      5    393  Colin Delavin         Green Forest Jr. High                  12:18.61  6:09/M        
    8      6    394  Jonathan Farris       Green Forest Jr. High                  12:19.03  6:10/M        
    9      7    644  Ashton Droemer        Magazine High School (JD Leftwic       12:33.79  6:17/M        
   10      8   1131  Allan Deleon          Green Forest Jr. High                  12:42.28  6:21/M        
   11      9    389  Daniel Alvarez        Green Forest Jr. High                  12:44.08  6:22/M        
   12     10    279  Braden Shumate        Elkins High School                     12:45.00  6:23/M        
   13     11    272  Kayson Drummond       Elkins High School                     12:48.68  6:24/M        
   14     12    885  Luke Welcher          St Joseph Catholic School              12:49.30  6:25/M        
   15  (< 5)    105  Cole Elder            Bergman High School                    12:56.91  6:28/M        
   16     13    402  Alonzo Rangel         Green Forest Jr. High                  13:20.54  6:40/M        
   17     14    896  Austin Perrin         St. Vincent De Paul Middle Schoo       13:21.36  6:41/M        
   18  (< 5)    106  Moses McCollum        Bergman High School                    13:21.46  6:41/M        
   19  (> 7)    395  Jesus Flores          Green Forest Jr. High                  13:23.36  6:42/M        
   20     15    280  Aden Williams         Elkins High School                     13:24.56  6:42/M        
   21  (> 7)    401  Alexis Rangel         Green Forest Jr. High                  13:29.15  6:45/M        
   22     16    270  Trey Brannon          Elkins High School                     13:33.13  6:47/M        
   23  (> 7)    397  Kenry Gasper          Green Forest Jr. High                  13:34.01  6:47/M        
   24  (> 7)    399  Jair Juarez           Green Forest Jr. High                  13:34.59  6:47/M        
   25     17    899  Gianni Squillace      St. Vincent De Paul Middle Schoo       13:38.04  6:49/M        
   26     18     22  Zayne Lewis           Arkansas Arts Academy                  13:40.33  6:50/M        
   27     19    273  Asher Eaton           Elkins High School                     13:40.89  6:50/M        
   28     20    654  Ryan Kotoucek         Northwest Arkansas Classical Aca       13:44.82  6:52/M        
   29     21    649  Daniel Witt           Magazine High School (JD Leftwic       13:50.03  6:55/M        
   30     22    880  Johnny Kinnally       St Joseph Catholic School              13:54.44  6:57/M        
   31     23     19  Christopher Heffernan Arkansas Arts Academy                  13:54.91  6:57/M        
   32  (> 7)    396  Kelvin Garcia         Green Forest Jr. High                  14:01.12  7:01/M        
   33     24    643  Nate Bryan            Magazine High School (JD Leftwic       14:02.89  7:01/M        
   34  (< 5)   1078  Corban Mullen         Haas Hall Springdale                   14:12.32  7:06/M        
   35     25     31  Jacob Sanchez         Arkansas Arts Academy                  14:15.39  7:08/M        
   36     26    620  Ian McChristian       Life Way Christian                     14:17.63  7:09/M        
   37     27    897  Thomas Rocha          St. Vincent De Paul Middle Schoo       14:19.38  7:10/M        
   38  (> 7)    390  Kevin Cifuentes       Green Forest Jr. High                  14:21.01  7:11/M        
   39     28    621  Westin Street         Life Way Christian                     14:21.53  7:11/M        
   40     29    622  Rylan Vannaman        Life Way Christian                     14:22.21  7:11/M        
   41     30    656  Alex Richardson       Northwest Arkansas Classical Aca       14:51.80  7:26/M        
   42     31     29  Jack Post             Arkansas Arts Academy                  14:55.80  7:28/M        
   43     32     18  Hayden Blocker        Arkansas Arts Academy                  14:57.40  7:29/M        
   44  (> 7)    400  Jj Quinn              Green Forest Jr. High                  15:02.78  7:31/M        
   45     33     25  Ryse Long             Arkansas Arts Academy                  15:09.38  7:35/M        
   46     34    648  Sam Warner            Magazine High School (JD Leftwic       15:15.16  7:38/M        
   47     35    878  Nick Draper           St Joseph Catholic School              15:18.12  7:39/M        
   48  (> 7)    274  Landon Haney          Elkins High School                     15:20.33  7:40/M        
   49     36    619  Wyatt Jackson         Life Way Christian                     15:22.05  7:41/M        
   50  (> 7)    391  Corbin Crewse         Green Forest Jr. High                  15:22.19  7:41/M        
   51     37    623  Brennen Williams      Life Way Christian                     15:25.49  7:43/M        
   52     38    646  Connor Ryan           Magazine High School (JD Leftwic       15:34.15  7:47/M        
   53  (> 7)    276  Matthew Ramming       Elkins High School                     15:34.57  7:47/M        
   54  (< 5)   1076  Elliot Lindsley       Haas Hall Springdale                   15:34.71  7:47/M        
   55     39    881  Ellis Maurer          St Joseph Catholic School              15:40.86  7:50/M        
   56  (> 7)    388  Chris Alcantara       Green Forest Jr. High                  15:42.83  7:51/M        
   57     40     23  Gavin Lindley         Arkansas Arts Academy                  15:44.34  7:52/M        
   58     41    653  Will Kearby           Northwest Arkansas Classical Aca       15:48.47  7:54/M        
   59     42    879  Joseph Dumond         St Joseph Catholic School              16:06.14  8:03/M        
   60     43    883  Joseph Ramirez        St Joseph Catholic School              16:06.75  8:03/M        
   61  (> 7)     30  Josh Ricke            Arkansas Arts Academy                  16:07.84  8:04/M        
   62  (> 7)    278  Landon Rogers         Elkins High School                     16:08.69  8:04/M        
   63     44    894  Perrin Lunsford       St. Vincent De Paul Middle Schoo       16:13.72  8:07/M        
   64  (> 7)    404  Llefer Vasquez        Green Forest Jr. High                  16:14.16  8:07/M        
   65  (< 5)    907  Samuel Huxel          The New School                         16:16.68  8:08/M        
   66  (< 5)    908  Rowan Muller          The New School                         16:29.91  8:15/M        
   67  (> 7)     26  Chandler Mecham       Arkansas Arts Academy                  16:47.63  8:24/M        
   68  (> 7)    392  Jerimiah Day          Green Forest Jr. High                  16:58.26  8:29/M        
   69  (> 7)     24  Roddy Little          Arkansas Arts Academy                  17:03.47  8:32/M        
   70  (< 5)   1077  Hank Martin           Haas Hall Springdale                   17:05.51  8:33/M        
   71     45    657  Nicholas Stafford     Northwest Arkansas Classical Aca       17:18.60  8:39/M        
   72     46    882  Sam Novak             St Joseph Catholic School              17:32.42  8:46/M        
   73  (> 7)     27  Sam Miller            Arkansas Arts Academy                  17:59.68  9:00/M        
   74  (> 7)     20  Carter Hoffman        Arkansas Arts Academy                  18:00.17  9:00/M        
   75     47    895  Conrad Myers          St. Vincent De Paul Middle Schoo       18:38.81  9:19/M        
   76  (> 7)     21  Jay Hurley            Arkansas Arts Academy                  19:11.85  9:36/M        
   77     48    893  Jake Estes            St. Vincent De Paul Middle Schoo       19:19.99  9:40/M        
   78  (> 7)    884  Ritchie Ramirez       St Joseph Catholic School              19:45.19  9:53/M        
   79  (> 7)     32  Aidan Walker          Arkansas Arts Academy                  20:46.36 10:23/M        
   80     49    652  Rafael Coad           Northwest Arkansas Classical Aca       21:29.51 10:45/M        



Top

Overall Finish List - Boys

Junior High Boys

4A-5A Mid School Divison


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    937  Wyett Kutz            West Fork Middle School                11:04.87  5:32/M        
    2      2    324  Collin Hummell        Farmington High School                 11:24.53  5:42/M        
    3      3   1032  Braden Scrivner       Berryville High School                 11:25.49  5:43/M        
    4      4    788  Gavin Litchford       Shiloh Christian School                11:42.23  5:51/M        
    5      5    708  Garrett Wade          Prairie Grove High School              12:03.83  6:02/M        
    6      6    317  Zach Akridge          Farmington High School                 12:15.36  6:08/M        
    7      7    935  Ryan Gregerson        West Fork Middle School                12:15.48  6:08/M        
    8      8   1026  Caden Nickell         Berryville High School                 12:26.72  6:13/M        
    9      9    933  Jonathan Estridge     West Fork Middle School                12:27.41  6:14/M        
   10     10   1023  Denver Knapp          Berryville High School                 12:30.48  6:15/M        
   11     11    927  Pearson Andrews       West Fork Middle School                12:30.55  6:15/M        
   12     12   1024  Alex Lemus            Berryville High School                 12:31.79  6:16/M        
   13     13   1020  Dominic Henry         Berryville High School                 12:34.61  6:17/M        
   14     14    706  Peter Erdman          Prairie Grove High School              12:50.41  6:25/M        
   15     15    326  Gavin Spurlock        Farmington High School                 12:50.83  6:25/M        
   16     16    793  Isaac Woodward        Shiloh Christian School                12:52.16  6:26/M        
   17     17   1015  Austin Escobar        Berryville High School                 12:52.41  6:26/M        
   18     18    938  Zeke Lindabury        West Fork Middle School                13:01.00  6:31/M        
   19     19    785  Will Hendricks        Shiloh Christian School                13:03.27  6:32/M        
   20     20    319  Blaine Chambers       Farmington High School                 13:05.30  6:33/M        
   21     21   1017  Jenson Gomez          Berryville High School                 13:08.40  6:34/M        
   22     22    786  Trevor Hudock         Shiloh Christian School                13:18.45  6:39/M        
   23  (> 7)   1022  Reese Johnson         Berryville High School                 13:30.71  6:45/M        
   24     23    941  Timothy Scott         West Fork Middle School                13:42.18  6:51/M        
   25     24    934  Jaxson Everett        West Fork Middle School                13:51.70  6:56/M        
   26  (> 7)    942  Coleman Skembo        West Fork Middle School                13:58.52  6:59/M        
   27     25    323  William Hellard       Farmington High School                 13:59.90  7:00/M        
   28  (> 7)   1035  Josh Wilson           Berryville High School                 13:59.98  7:00/M        
   29     26    322  Micah Grusing         Farmington High School                 14:02.25  7:01/M        
   30  (> 7)   1125  Sebsatian Monsour-PortWest Fork Middle School                14:03.61  7:02/M        
   31  (> 7)   1033  Harley Titsworth      Berryville High School                 14:04.91  7:02/M        
   32  (> 7)   1021  Trenton Hughs         Berryville High School                 14:15.87  7:08/M        
   33     27    705  Cole Cash             Prairie Grove High School              14:16.10  7:08/M        
   34  (> 7)   1027  Juan Perez            Berryville High School                 14:18.69  7:09/M        
   35     28    704  Lucas Akey            Prairie Grove High School              14:31.25  7:16/M        
   36  (> 7)   1034  Dawson Williams       Berryville High School                 14:32.32  7:16/M        
   37     29    321  Caleb Grusing         Farmington High School                 14:33.63  7:17/M        
   38  (> 7)    940  Cole McKnight         West Fork Middle School                14:39.50  7:20/M        
   39  (> 7)   1019  Yael Gutierrez        Berryville High School                 14:41.05  7:21/M        
   40  (> 7)    936  Eli Howerton          West Fork Middle School                14:41.46  7:21/M        
   41  (> 7)    320  Mason Gansz           Farmington High School                 14:44.78  7:22/M        
   42     30    790  Eli Schulz            Shiloh Christian School                14:57.76  7:29/M        
   43  (> 7)    930  Tyler Chadbourne      West Fork Middle School                15:00.91  7:30/M        
   44  (> 7)    318  Josh Blakely          Farmington High School                 15:01.56  7:31/M        
   45     31    789  Landon Price          Shiloh Christian School                15:03.25  7:32/M        
   46  (> 7)    931  Isaac Coulter         West Fork Middle School                15:03.44  7:32/M        
   47  (> 7)    325  Gavin Shadden         Farmington High School                 15:05.14  7:33/M        
   48     32    787  Parker Letts          Shiloh Christian School                15:05.69  7:33/M        
   49  (> 7)   1031  Freddy Roque          Berryville High School                 15:10.90  7:35/M        
   50  (> 7)   1028  Cole Price            Berryville High School                 15:12.66  7:36/M        
   51  (> 7)    929  Brenan Cash           West Fork Middle School                15:16.67  7:38/M        
   52  (> 7)    943  Son Trinh             West Fork Middle School                15:18.51  7:39/M        
   53  (> 7)   1030  Kevin Reyes           Berryville High School                 15:22.46  7:41/M        
   54  (> 7)    791  Titus Sutterfield     Shiloh Christian School                15:24.52  7:42/M        
   55  (> 7)   1018  Gary Grassman         Berryville High School                 15:54.69  7:57/M        
   56  (> 7)    932  Jacob Cravens         West Fork Middle School                15:59.06  8:00/M        
   57  (> 7)   1014  Nathan Edwards        Berryville High School                 16:17.35  8:09/M        
   58  (> 7)   1124  Dalton Byrum          West Fork Middle School                16:24.68  8:12/M        
   59  (> 7)    783  Austin Fincher        Shiloh Christian School                16:37.94  8:19/M        
   60  (> 7)    928  Dylan Byrum           West Fork Middle School                16:43.77  8:22/M        
   61     33    707  William Stroud        Prairie Grove High School              16:56.50  8:28/M        
   62  (> 7)    939  Kaleb McIntyre        West Fork Middle School                18:21.12  9:11/M        
   63  (> 7)    926  Mason Allen           West Fork Middle School                18:36.48  9:18/M        
   64  (> 7)   1012  Robby Bartos          Berryville High School                 19:46.26  9:53/M        
   65  (> 7)   1025  Nicholas Mabry        Berryville High School                 19:48.11  9:54/M        



Top

Overall Finish List - Boys

Junior High Boys

6A-7A Large School Divsion


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    227  Reuben Reina          Central Junior High School             10:40.00  5:20/M        
    2      2     93  Alec Spencer          Bentonville High School                10:50.33  5:25/M        
    3      3    773  Jadon Pruitt          Rogers Junior High                     10:57.05  5:29/M        
    4      4     94  Arron Spencer         Bentonville High School                10:57.30  5:29/M        
    5      5    961  Thomas Hodges         Washington Middle School               11:04.08  5:32/M        
    6      6    229  Alan Rodriguez        Central Junior High School             11:06.51  5:33/M        
    7      7    171  Luke Bledsoe          Central Junior High School             11:07.01  5:34/M        
    8      8    766  Joaquin Camacho       Rogers Junior High                     11:07.76  5:34/M        
    9      9    803  Jonas Brown           Southwest Junior High School           11:22.69  5:41/M        
   10     10    775  Joshua ZuŃ▒iga        Rogers Junior High                     11:23.50  5:42/M        
   11     11    244  Dawson Welch          Central Junior High School             11:30.99  5:45/M        
   12     12    808  James Eslick          Southwest Junior High School           11:31.46  5:46/M        
   13     13    347  Jason MacIas          George Junior High                     11:33.27  5:47/M        
   14     14    187  Will England          Central Junior High School             11:33.85  5:47/M        
   15     15    765  Aries Burasco         Rogers Junior High                     11:37.11  5:49/M        
   16     16    191  Michael Ferus         Central Junior High School             11:50.40  5:55/M        
   17     17    802  Anthonie Alvarez      Southwest Junior High School           11:53.95  5:57/M        
   18     18   1066  Kyle Saelzler         Elmwood Middle School                  11:58.52  5:59/M        
   19     19    214  Preston McAlister     Central Junior High School             12:00.22  6:00/M        
   20     20     84  Giovanni Alawdi       Bentonville High School                12:01.80  6:01/M        
   21     21    806  Jonathan Albert CorderSouthwest Junior High School           12:02.25  6:01/M        
   22     22    960  Adrian Greth          Washington Middle School               12:03.25  6:02/M        
   23     23    812  Nelson Antonio HerreraSouthwest Junior High School           12:05.41  6:03/M        
   24     24     96  Hilario Valenzuela    Bentonville High School                12:08.43  6:04/M        
   25     25   1064  Luke Regan            Elmwood Middle School                  12:08.88  6:04/M        
   26     26   1067  Will Sakalares        Elmwood Middle School                  12:10.46  6:05/M        
   27     27     92  Anthony Meinhardt     Bentonville High School                12:11.42  6:06/M        
   28  (> 7)    216  Gerson Melton         Central Junior High School             12:11.99  6:06/M        
   29     28    768  Anthony Goggans       Rogers Junior High                     12:12.65  6:06/M        
   30     29     87  Liam Cranna           Bentonville High School                12:18.44  6:09/M        
   31     30     86  Connor Christensen    Bentonville High School                12:19.59  6:10/M        
   32  (> 7)    202  Kyle Holt             Central Junior High School             12:23.68  6:12/M        
   33     31    771  Parker Laird          Rogers Junior High                     12:24.71  6:12/M        
   34     32    965  Connor Newell         Washington Middle School               12:25.97  6:13/M        
   35  (> 7)    180  Carter Combs          Central Junior High School             12:28.68  6:14/M        
   36  (> 7)     85  Alex Burghart         Bentonville High School                12:31.77  6:16/M        
   37     33    342  Eric Cordero          George Junior High                     12:31.83  6:16/M        
   38     34    338  Hayden Boyd           George Junior High                     12:32.48  6:16/M        
   39  (> 7)    242  David Wallace         Central Junior High School             12:33.72  6:17/M        
   40  (> 7)    211  Pedro Manon           Central Junior High School             12:34.94  6:17/M        
   41  (> 7)    247  Ryan Yumang           Central Junior High School             12:37.20  6:19/M        
   42     35   1068  Keyton Sanchez        Elmwood Middle School                  12:38.24  6:19/M        
   43  (> 7)    205  Kyle Kozak            Central Junior High School             12:39.60  6:20/M        
   44  (> 7)    226  Brayson Reeh          Central Junior High School             12:41.23  6:21/M        
   45  (> 7)    233  Lucas Schaben         Central Junior High School             12:41.25  6:21/M        
   46  (> 7)     97  Nathaniel Wilson      Bentonville High School                12:44.34  6:22/M        
   47     36   1063  Cole Parks            Elmwood Middle School                  12:46.96  6:23/M        
   48     37    769  Alan Guarneros        Rogers Junior High                     12:47.91  6:24/M        
   49     38    552  Eduardo Salinas       Kirksey Middle School                  12:48.87  6:24/M        
   50     39    811  Christian Herrera     Southwest Junior High School           12:49.65  6:25/M        
   51  (> 7)    243  Thomas Weis           Central Junior High School             12:49.77  6:25/M        
   52  (> 7)    166  Clayton Allen         Central Junior High School             12:51.89  6:26/M        
   53     40    598  Landon Phipps         Lakeside (Springdale) Junior High      12:53.55  6:27/M        
   54     41    818  Hagen Scott Thiede    Southwest Junior High School           12:53.89  6:27/M        
   55     42    959  Dominic Demania       Washington Middle School               12:54.75  6:27/M        
   56  (> 7)    810  Gabriel Guadarrama    Southwest Junior High School           12:57.00  6:29/M        
   57  (> 7)    210  Alonso Manon          Central Junior High School             12:57.14  6:29/M        
   58  (> 7)    167  Evan Allen            Central Junior High School             13:06.46  6:33/M        
   59     43    542  Johnny Hernandez      Kirksey Middle School                  13:07.29  6:34/M        
   60  (> 7)    240  Tannor Treat          Central Junior High School             13:08.59  6:34/M        
   61     44    957  Ethan Chaplain        Washington Middle School               13:11.39  6:36/M        
   62  (> 7)    215  Max McDonald          Central Junior High School             13:12.28  6:36/M        
   63  (> 7)    232  Phillip Ryan          Central Junior High School             13:15.99  6:38/M        
   64     45    580  Jesse Alcala          Lakeside (Springdale) Junior High      13:16.38  6:38/M        
   65  (> 7)    207  Parker Lee            Central Junior High School             13:16.91  6:38/M        
   66     46    340  Pedro Calderon        George Junior High                     13:18.25  6:39/M        
   67  (> 7)     95  Josh Suedel           Bentonville High School                13:20.13  6:40/M        
   68     47    601  Jose Romero           Lakeside (Springdale) Junior High      13:23.12  6:42/M        
   69  (> 7)    225  Payton Potts          Central Junior High School             13:23.53  6:42/M        
   70     48    962  Brayden Kilgo         Washington Middle School               13:24.83  6:42/M        
   71     49    605  Joshua Williams       Lakeside (Springdale) Junior High      13:24.94  6:42/M        
   72  (> 7)    188  Johndavid English     Central Junior High School             13:26.38  6:43/M        
   73  (> 7)    168  Drew Altom            Central Junior High School             13:31.13  6:46/M        
   74  (> 7)    192  Mitchell Fink         Central Junior High School             13:31.19  6:46/M        
   75  (> 7)    184  John Dobbs            Central Junior High School             13:34.48  6:47/M        
   76  (> 7)    220  Caleb Palfreemar      Central Junior High School             13:35.02  6:48/M        
   77  (> 7)    224  Scott Porter          Central Junior High School             13:38.32  6:49/M        
   78     50    559  Aaron Wicklund        Kirksey Middle School                  13:43.54  6:52/M        
   79     51    539  Rune Hawkins          Kirksey Middle School                  13:44.48  6:52/M        
   80     52    967  John Sharp            Washington Middle School               13:46.35  6:53/M        
   81  (> 7)    245  Brady White           Central Junior High School             13:48.19  6:54/M        
   82  (> 7)    203  Sawyer Jeffus         Central Junior High School             13:50.41  6:55/M        
   83  (> 7)    194  Jared Gadberry        Central Junior High School             13:52.93  6:56/M        
   84  (> 7)     89  Luke Hammond          Bentonville High School                13:52.95  6:56/M        
   85  (> 7)    969  Dillan Welch          Washington Middle School               13:53.98  6:57/M        
   86     53    350  Elias Resendiz        George Junior High                     13:56.06  6:58/M        
   87  (> 7)    963  Wyatt Manus           Washington Middle School               13:56.82  6:58/M        
   88  (> 7)    176  William Cherry        Central Junior High School             14:01.67  7:01/M        
   89  (> 7)    817  Hayden Shockley       Southwest Junior High School           14:05.60  7:03/M        
   90     54   1059  Andrew Lemus          Elmwood Middle School                  14:05.74  7:03/M        
   91     55   1055  Jonathan Goggans      Elmwood Middle School                  14:06.59  7:03/M        
   92  (> 7)    813  Edwin Lara            Southwest Junior High School           14:10.00  7:05/M        
   93     56    582  Israel Deleon         Lakeside (Springdale) Junior High      14:16.59  7:08/M        
   94  (> 7)    199  Reed Hall             Central Junior High School             14:19.32  7:10/M        
   95  (> 7)   1057  Timothy Hood          Elmwood Middle School                  14:19.94  7:10/M        
   96  (> 7)    221  Lane Parrish          Central Junior High School             14:21.64  7:11/M        
   97  (> 7)   1060  Colton Martfeld       Elmwood Middle School                  14:23.93  7:12/M        
   98     57    343  Johnny Garcia         George Junior High                     14:24.64  7:12/M        
   99  (> 7)    814  Caleb McAdams         Southwest Junior High School           14:28.14  7:14/M        
  100     58    602  Gerardo Serrano       Lakeside (Springdale) Junior High      14:31.06  7:16/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101     59    339  Kevin Brumfield       George Junior High                     14:38.51  7:19/M        
  102  (> 7)    230  Luke Rucker           Central Junior High School             14:39.82  7:20/M        
  103  (> 7)    179  Jack Collins          Central Junior High School             14:41.13  7:21/M        
  104  (> 7)    241  Kyle Urban            Central Junior High School             14:44.26  7:22/M        
  105  (> 7)    174  Luca Campagnola       Central Junior High School             14:48.08  7:24/M        
  106  (> 7)    173  Nicholas Byrd         Central Junior High School             14:49.40  7:25/M        
  107  (> 7)    212  Arturo Martinez       Central Junior High School             14:49.70  7:25/M        
  108  (> 7)    189  Ben Evans             Central Junior High School             14:50.06  7:25/M        
  109  (> 7)    804  Aden Chaney           Southwest Junior High School           14:52.00  7:26/M        
  110     60    544  Saul Jiminez          Kirksey Middle School                  14:52.48  7:26/M        
  111  (> 7)    206  Jaxon Krueger         Central Junior High School             14:52.54  7:26/M        
  112  (> 7)    968  Jaydon Thompson       Washington Middle School               14:54.10  7:27/M        
  113  (> 7)    228  Hunter Reynolds       Central Junior High School             14:54.75  7:27/M        
  114  (> 7)    197  Matthew Green         Central Junior High School             14:57.85  7:29/M        
  115  (> 7)    193  Brock Fulfer          Central Junior High School             14:58.10  7:29/M        
  116  (> 7)    352  Joseph Winston        George Junior High                     15:04.10  7:32/M        
  117  (> 7)    341  Alaya Campbell        George Junior High                     15:04.52  7:32/M        
  118     61    557  Edwin Vasquez         Kirksey Middle School                  15:05.20  7:33/M        
  119  (> 7)    336  Alexis Aguilar        George Junior High                     15:08.52  7:34/M        
  120  (> 7)    807  Yair Cordero          Southwest Junior High School           15:09.42  7:35/M        
  121  (> 7)   1129  Angel Abrego          George Junior High                     15:18.80  7:39/M        
  122  (> 7)    236  Colby Stewart         Central Junior High School             15:19.07  7:40/M        
  123  (> 7)    234  John Simmons          Central Junior High School             15:22.37  7:41/M        
  124  (> 7)    809  Omar Espinoza         Southwest Junior High School           15:26.29  7:43/M        
  125  (> 7)   1065  Alex Saelzler         Elmwood Middle School                  15:26.47  7:43/M        
  126  (> 7)    966  Wyatt Rice            Washington Middle School               15:31.30  7:46/M        
  127  (> 7)    196  Fernando Gonzales     Central Junior High School             15:33.27  7:47/M        
  128     62    606  Preston Wright        Lakeside (Springdale) Junior High      15:40.18  7:50/M        
  129  (> 7)    590  Ashton Johnson        Lakeside (Springdale) Junior High      15:41.20  7:51/M        
  130  (> 7)    209  Joshua Lopez          Central Junior High School             15:44.98  7:52/M        
  131  (> 7)    588  Tyler Hepler          Lakeside (Springdale) Junior High      15:48.76  7:54/M        
  132  (> 7)    348  Cesar Osorio          George Junior High                     15:49.70  7:55/M        
  133  (> 7)    213  Dominik Mason         Central Junior High School             15:55.91  7:58/M        
  134  (> 7)   1058  Dustin Kildow         Elmwood Middle School                  16:03.81  8:02/M        
  135  (> 7)    223  Lane Pierce           Central Junior High School             16:05.33  8:03/M        
  136  (> 7)    238  Ashton Tackett        Central Junior High School             16:12.08  8:06/M        
  137  (> 7)    805  Jadon Coger           Southwest Junior High School           16:34.99  8:17/M        
  138  (> 7)    604  Andrew Stout          Lakeside (Springdale) Junior High      16:35.81  8:18/M        
  139     63    551  Gavin Roberts         Kirksey Middle School                  16:41.37  8:21/M        
  140  (> 7)    816  Brian Perez           Southwest Junior High School           16:43.25  8:22/M        
  141  (> 7)    181  Jonathan Cook-Perry   Central Junior High School             16:43.62  8:22/M        
  142  (> 7)    204  Luke Jewell           Central Junior High School             16:47.38  8:24/M        
  143  (> 7)    182  Matthew Crecelius     Central Junior High School             16:49.27  8:25/M        
  144  (> 7)    186  Carson Easterling     Central Junior High School             16:50.50  8:25/M        
  145  (> 7)    599  Jessie Presser        Lakeside (Springdale) Junior High      16:50.52  8:25/M        
  146  (> 7)    177  Lawson Coble          Central Junior High School             16:57.07  8:29/M        
  147  (> 7)    558  Jebb White            Kirksey Middle School                  16:59.65  8:30/M        
  148  (> 7)    600  Mckenzie Reed         Lakeside (Springdale) Junior High      17:02.57  8:31/M        
  149  (> 7)    543  Tate Hinkle           Kirksey Middle School                  17:35.36  8:48/M        
  150  (> 7)    593  David Martinez        Lakeside (Springdale) Junior High      17:38.73  8:49/M        
  151  (> 7)   1071  Cole Wilson           Elmwood Middle School                  17:41.15  8:51/M        
  152  (> 7)   1054  Trevor Delucchi       Elmwood Middle School                  18:05.90  9:03/M        
  153  (> 7)    344  Joshua Harms          George Junior High                     18:13.17  9:07/M        
  154  (> 7)    222  Nicholas Patterson    Central Junior High School             18:18.31  9:09/M        
  155  (> 7)    237  Grant Stout           Central Junior High School             18:33.88  9:17/M        
  156  (> 7)    175  Zachary Catlett       Central Junior High School             18:34.65  9:17/M        
  157  (> 7)    239  Josh Taylor           Central Junior High School             18:36.43  9:18/M        
  158  (> 7)    345  Pablo Hernandez       George Junior High                     18:42.01  9:21/M        
  159  (> 7)    349  Jonathan Perez        George Junior High                     18:47.27  9:24/M        
  160  (> 7)    195  Jason Gartside        Central Junior High School             18:54.87  9:27/M        
  161  (> 7)    170  Brady Billingsley     Central Junior High School             20:00.98 10:00/M        
  162  (> 7)    346  William Hernandez     George Junior High                     21:48.71 10:54/M        
  163  (> 7)    597  Fernando Pantoja      Lakeside (Springdale) Junior High      26:01.53 13:01/M        
Top

Team Summary Report - Boys

Junior High Boys

1A-3A Small School Division


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Green Forest Jr. High                  26               3   4   5   6   8   9  13         
        Top  5 Times: 1:01:23.89

    2 Elkins High School                     39               1   2  10  11  15  16  19         
        Top  5 Times: 1:02:30.62

    3 Magazine High School (JD Leftwic      124               7  21  24  34  38                 
        Top  5 Times: 1:11:16.02

    4 Arkansas Arts Academy                 129              18  23  25  31  32  33  40         
        Top  5 Times: 1:11:43.83

    5 St. Vincent De Paul Middle Schoo      149              14  17  27  44  47  48             
        Top  5 Times: 1:16:11.31

    6 St Joseph Catholic School             150              12  22  35  39  42  43  46         
        Top  5 Times: 1:13:48.86

    7 Life Way Christian                    156              26  28  29  36  37                 
        Top  5 Times: 1:13:48.91

    8 Northwest Arkansas Classical Aca      185              20  30  41  45  49                 
        Top  5 Times: 1:23:13.20

 Inc. Bergman High School                  2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. The New School                       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Haas Hall Springdale                 4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Top

Team Summary Report - Boys

Junior High Boys

4A-5A Mid School Divison


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Berryville High School                 46               3   8  10  12  13  17  21         
        Top  5 Times: 1:01:29.09

    2 West Fork Middle School                46               1   7   9  11  18  23  24         
        Top  5 Times: 1:01:19.31

    3 Farmington High School                 68               2   6  15  20  25  26  29         
        Top  5 Times: 1:03:35.92

    4 Shiloh Christian School                91               4  16  19  22  30  31  32         
        Top  5 Times: 1:05:53.87

    5 Prairie Grove High School             107               5  14  27  28  33                 
        Top  5 Times: 1:10:38.09

Top

Team Summary Report - Boys

Junior High Boys

6A-7A Large School Divsion


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Central Junior High School             39               1   6   7  11  14  16  19         
        Top  5 Times: 55:58.36

    2 Rogers Junior High                     64               3   8  10  15  28  31  37         
        Top  5 Times: 57:18.07

    3 Bentonville High School                77               2   4  20  24  27  29  30         
        Top  5 Times: 58:09.28

    4 Southwest Junior High School           82               9  12  17  21  23  39  41         
        Top  5 Times: 58:55.76

    5 Elmwood Middle School                 140              18  25  26  35  36  54  55         
        Top  5 Times: 1:01:43.06

    6 Washington Middle School              145               5  22  32  42  44  48  52         
        Top  5 Times: 1:01:39.44

    7 George Junior High                    179              13  33  34  46  53  57  59         
        Top  5 Times: 1:03:51.89

    8 Lakeside (Springdale) Junior High     237              40  45  47  49  56  58  62         
        Top  5 Times: 1:07:14.58

    9 Kirksey Middle School                 242              38  43  50  51  60  61  63         
        Top  5 Times: 1:08:16.66


Top

Detail Team Results - Boys

Junior High Boys

1A-3A Small School Division

Green Forest Jr. High    Finish Position -     1

  Team Score (places):  26  Team Score (times):   1:01:23.89   Average Time: 12:16.78

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    398  Jake Lopez                      3            3       12:00.75     12:00.75     0:00.00
    2    403  Paco Rangel                     4            7       12:03.22     24:03.97     0:02.47
    3    393  Colin Delavin                   5           12       12:18.61     36:22.58     0:17.86
    4    394  Jonathan Farris                 6           18       12:19.03     48:41.61     0:18.28
    5   1131  Allan Deleon                    8           26       12:42.28   1:01:23.89     0:41.53
    6    389  Daniel Alvarez                  9           35       12:44.08   1:14:07.97     0:43.33
    7    402  Alonzo Rangel                  13           48       13:20.54   1:27:28.51     1:19.79
    8    395  Jesus Flores                More Than  7          13:23.36   1:40:51.87     1:22.61
    9    401  Alexis Rangel               More Than  7          13:29.15   1:54:21.02     1:28.40
   10    397  Kenry Gasper                More Than  7          13:34.01   2:07:55.03     1:33.26
   11    399  Jair Juarez                 More Than  7          13:34.59   2:21:29.62     1:33.84
   12    396  Kelvin Garcia               More Than  7          14:01.12   2:35:30.74     2:00.37
   13    390  Kevin Cifuentes             More Than  7          14:21.01   2:49:51.75     2:20.26
   14    400  Jj Quinn                    More Than  7          15:02.78   3:04:54.53     3:02.03
   15    391  Corbin Crewse               More Than  7          15:22.19   3:20:16.72     3:21.44
   16    388  Chris Alcantara             More Than  7          15:42.83   3:35:59.55     3:42.08
   17    404  Llefer Vasquez              More Than  7          16:14.16   3:52:13.71     4:13.41
   18    392  Jerimiah Day                More Than  7          16:58.26   4:09:11.97     4:57.51

Elkins High School    Finish Position -     2

  Team Score (places):  39  Team Score (times):   1:02:30.62   Average Time: 12:30.12

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    271  Kale Drummond                   1            1       11:40.89     11:40.89     0:00.00
    2    275  Tyler King                      2            3       11:51.49     23:32.38     0:10.60
    3    279  Braden Shumate                 10           13       12:45.00     36:17.38     1:04.11
    4    272  Kayson Drummond                11           24       12:48.68     49:06.06     1:07.79
    5    280  Aden Williams                  15           39       13:24.56   1:02:30.62     1:43.67
    6    270  Trey Brannon                   16           55       13:33.13   1:16:03.75     1:52.24
    7    273  Asher Eaton                    19           74       13:40.89   1:29:44.64     2:00.00
    8    274  Landon Haney                More Than  7          15:20.33   1:45:04.97     3:39.44
    9    276  Matthew Ramming             More Than  7          15:34.57   2:00:39.54     3:53.68
   10    278  Landon Rogers               More Than  7          16:08.69   2:16:48.23     4:27.80

Magazine High School (JD Leftwic    Finish Position -     3

  Team Score (places): 124  Team Score (times):   1:11:16.02   Average Time: 14:15.20

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    644  Ashton Droemer                  7            7       12:33.79     12:33.79     0:00.00
    2    649  Daniel Witt                    21           28       13:50.03     26:23.82     1:16.24
    3    643  Nate Bryan                     24           52       14:02.89     40:26.71     1:29.10
    4    648  Sam Warner                     34           86       15:15.16     55:41.87     2:41.37
    5    646  Connor Ryan                    38          124       15:34.15   1:11:16.02     3:00.36

Arkansas Arts Academy    Finish Position -     4

  Team Score (places): 129  Team Score (times):   1:11:43.83   Average Time: 14:20.77

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     22  Zayne Lewis                    18           18       13:40.33     13:40.33     0:00.00
    2     19  Christopher Heffernan          23           41       13:54.91     27:35.24     0:14.58
    3     31  Jacob Sanchez                  25           66       14:15.39     41:50.63     0:35.06
    4     29  Jack Post                      31           97       14:55.80     56:46.43     1:15.47
    5     18  Hayden Blocker                 32          129       14:57.40   1:11:43.83     1:17.07
    6     25  Ryse Long                      33          162       15:09.38   1:26:53.21     1:29.05
    7     23  Gavin Lindley                  40          202       15:44.34   1:42:37.55     2:04.01
    8     30  Josh Ricke                  More Than  7          16:07.84   1:58:45.39     2:27.51
    9     26  Chandler Mecham             More Than  7          16:47.63   2:15:33.02     3:07.30
   10     24  Roddy Little                More Than  7          17:03.47   2:32:36.49     3:23.14
   11     27  Sam Miller                  More Than  7          17:59.68   2:50:36.17     4:19.35
   12     20  Carter Hoffman              More Than  7          18:00.17   3:08:36.34     4:19.84
   13     21  Jay Hurley                  More Than  7          19:11.85   3:27:48.19     5:31.52
   14     32  Aidan Walker                More Than  7          20:46.36   3:48:34.55     7:06.03

St. Vincent De Paul Middle Schoo    Finish Position -     5

  Team Score (places): 149  Team Score (times):   1:16:11.31   Average Time: 15:14.26

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    896  Austin Perrin                  14           14       13:21.36     13:21.36     0:00.00
    2    899  Gianni Squillace               17           31       13:38.04     26:59.40     0:16.68
    3    897  Thomas Rocha                   27           58       14:19.38     41:18.78     0:58.02
    4    894  Perrin Lunsford                44          102       16:13.72     57:32.50     2:52.36
    5    895  Conrad Myers                   47          149       18:38.81   1:16:11.31     5:17.45
    6    893  Jake Estes                     48          197       19:19.99   1:35:31.30     5:58.63

St Joseph Catholic School    Finish Position -     6

  Team Score (places): 150  Team Score (times):   1:13:48.86   Average Time: 14:45.77

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    885  Luke Welcher                   12           12       12:49.30     12:49.30     0:00.00
    2    880  Johnny Kinnally                22           34       13:54.44     26:43.74     1:05.14
    3    878  Nick Draper                    35           69       15:18.12     42:01.86     2:28.82
    4    881  Ellis Maurer                   39          108       15:40.86     57:42.72     2:51.56
    5    879  Joseph Dumond                  42          150       16:06.14   1:13:48.86     3:16.84
    6    883  Joseph Ramirez                 43          193       16:06.75   1:29:55.61     3:17.45
    7    882  Sam Novak                      46          239       17:32.42   1:47:28.03     4:43.12
    8    884  Ritchie Ramirez             More Than  7          19:45.19   2:07:13.22     6:55.89

Life Way Christian    Finish Position -     7

  Team Score (places): 156  Team Score (times):   1:13:48.91   Average Time: 14:45.78

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    620  Ian McChristian                26           26       14:17.63     14:17.63     0:00.00
    2    621  Westin Street                  28           54       14:21.53     28:39.16     0:03.90
    3    622  Rylan Vannaman                 29           83       14:22.21     43:01.37     0:04.58
    4    619  Wyatt Jackson                  36          119       15:22.05     58:23.42     1:04.42
    5    623  Brennen Williams               37          156       15:25.49   1:13:48.91     1:07.86

Northwest Arkansas Classical Aca    Finish Position -     8

  Team Score (places): 185  Team Score (times):   1:23:13.20   Average Time: 16:38.64

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    654  Ryan Kotoucek                  20           20       13:44.82     13:44.82     0:00.00
    2    656  Alex Richardson                30           50       14:51.80     28:36.62     1:06.98
    3    653  Will Kearby                    41           91       15:48.47     44:25.09     2:03.65
    4    657  Nicholas Stafford              45          136       17:18.60   1:01:43.69     3:33.78
    5    652  Rafael Coad                    49          185       21:29.51   1:23:13.20     7:44.69

Bergman High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    105  Cole Elder                  Less Than  5          12:56.91     12:56.91     0:00.00
    2    106  Moses McCollum              Less Than  5          13:21.46     26:18.37     0:24.55

The New School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    906  Tanner Barbour              Less Than  5          12:03.04     12:03.04     0:00.00
    2    907  Samuel Huxel                Less Than  5          16:16.68     28:19.72     4:13.64
    3    908  Rowan Muller                Less Than  5          16:29.91     44:49.63     4:26.87

Haas Hall Springdale    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1079  Dylan Sharpe                Less Than  5          12:00.30     12:00.30     0:00.00
    2   1078  Corban Mullen               Less Than  5          14:12.32     26:12.62     2:12.02
    3   1076  Elliot Lindsley             Less Than  5          15:34.71     41:47.33     3:34.41
    4   1077  Hank Martin                 Less Than  5          17:05.51     58:52.84     5:05.21



Top

Detail Team Results - Boys

Junior High Boys

4A-5A Mid School Divison


Berryville High School    Finish Position -     1

  Team Score (places):  46  Team Score (times):   1:01:29.09   Average Time: 12:17.82

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1032  Braden Scrivner                 3            3       11:25.49     11:25.49     0:00.00
    2   1026  Caden Nickell                   8           11       12:26.72     23:52.21     1:01.23
    3   1023  Denver Knapp                   10           21       12:30.48     36:22.69     1:04.99
    4   1024  Alex Lemus                     12           33       12:31.79     48:54.48     1:06.30
    5   1020  Dominic Henry                  13           46       12:34.61   1:01:29.09     1:09.12
    6   1015  Austin Escobar                 17           63       12:52.41   1:14:21.50     1:26.92
    7   1017  Jenson Gomez                   21           84       13:08.40   1:27:29.90     1:42.91
    8   1022  Reese Johnson               More Than  7          13:30.71   1:41:00.61     2:05.22
    9   1035  Josh Wilson                 More Than  7          13:59.98   1:55:00.59     2:34.49
   10   1033  Harley Titsworth            More Than  7          14:04.91   2:09:05.50     2:39.42
   11   1021  Trenton Hughs               More Than  7          14:15.87   2:23:21.37     2:50.38
   12   1027  Juan Perez                  More Than  7          14:18.69   2:37:40.06     2:53.20
   13   1034  Dawson Williams             More Than  7          14:32.32   2:52:12.38     3:06.83
   14   1019  Yael Gutierrez              More Than  7          14:41.05   3:06:53.43     3:15.56
   15   1031  Freddy Roque                More Than  7          15:10.90   3:22:04.33     3:45.41
   16   1028  Cole Price                  More Than  7          15:12.66   3:37:16.99     3:47.17
   17   1030  Kevin Reyes                 More Than  7          15:22.46   3:52:39.45     3:56.97
   18   1018  Gary Grassman               More Than  7          15:54.69   4:08:34.14     4:29.20
   19   1014  Nathan Edwards              More Than  7          16:17.35   4:24:51.49     4:51.86
   20   1012  Robby Bartos                More Than  7          19:46.26   4:44:37.75     8:20.77
   21   1025  Nicholas Mabry              More Than  7          19:48.11   5:04:25.86     8:22.62

West Fork Middle School    Finish Position -     2

  Team Score (places):  46  Team Score (times):   1:01:19.31   Average Time: 12:15.86

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    937  Wyett Kutz                      1            1       11:04.87     11:04.87     0:00.00
    2    935  Ryan Gregerson                  7            8       12:15.48     23:20.35     1:10.61
    3    933  Jonathan Estridge               9           17       12:27.41     35:47.76     1:22.54
    4    927  Pearson Andrews                11           28       12:30.55     48:18.31     1:25.68
    5    938  Zeke Lindabury                 18           46       13:01.00   1:01:19.31     1:56.13
    6    941  Timothy Scott                  23           69       13:42.18   1:15:01.49     2:37.31
    7    934  Jaxson Everett                 24           93       13:51.70   1:28:53.19     2:46.83
    8    942  Coleman Skembo              More Than  7          13:58.52   1:42:51.71     2:53.65
    9   1125  Sebsatian Monsour-Porti     More Than  7          14:03.61   1:56:55.32     2:58.74
   10    940  Cole McKnight               More Than  7          14:39.50   2:11:34.82     3:34.63
   11    936  Eli Howerton                More Than  7          14:41.46   2:26:16.28     3:36.59
   12    930  Tyler Chadbourne            More Than  7          15:00.91   2:41:17.19     3:56.04
   13    931  Isaac Coulter               More Than  7          15:03.44   2:56:20.63     3:58.57
   14    929  Brenan Cash                 More Than  7          15:16.67   3:11:37.30     4:11.80
   15    943  Son Trinh                   More Than  7          15:18.51   3:26:55.81     4:13.64
   16    932  Jacob Cravens               More Than  7          15:59.06   3:42:54.87     4:54.19
   17   1124  Dalton Byrum                More Than  7          16:24.68   3:59:19.55     5:19.81
   18    928  Dylan Byrum                 More Than  7          16:43.77   4:16:03.32     5:38.90
   19    939  Kaleb McIntyre              More Than  7          18:21.12   4:34:24.44     7:16.25
   20    926  Mason Allen                 More Than  7          18:36.48   4:53:00.92     7:31.61

Farmington High School    Finish Position -     3

  Team Score (places):  68  Team Score (times):   1:03:35.92   Average Time: 12:43.18

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    324  Collin Hummell                  2            2       11:24.53     11:24.53     0:00.00
    2    317  Zach Akridge                    6            8       12:15.36     23:39.89     0:50.83
    3    326  Gavin Spurlock                 15           23       12:50.83     36:30.72     1:26.30
    4    319  Blaine Chambers                20           43       13:05.30     49:36.02     1:40.77
    5    323  William Hellard                25           68       13:59.90   1:03:35.92     2:35.37
    6    322  Micah Grusing                  26           94       14:02.25   1:17:38.17     2:37.72
    7    321  Caleb Grusing                  29          123       14:33.63   1:32:11.80     3:09.10
    8    320  Mason Gansz                 More Than  7          14:44.78   1:46:56.58     3:20.25
    9    318  Josh Blakely                More Than  7          15:01.56   2:01:58.14     3:37.03
   10    325  Gavin Shadden               More Than  7          15:05.14   2:17:03.28     3:40.61

Shiloh Christian School    Finish Position -     4

  Team Score (places):  91  Team Score (times):   1:05:53.87   Average Time: 13:10.77

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    788  Gavin Litchford                 4            4       11:42.23     11:42.23     0:00.00
    2    793  Isaac Woodward                 16           20       12:52.16     24:34.39     1:09.93
    3    785  Will Hendricks                 19           39       13:03.27     37:37.66     1:21.04
    4    786  Trevor Hudock                  22           61       13:18.45     50:56.11     1:36.22
    5    790  Eli Schulz                     30           91       14:57.76   1:05:53.87     3:15.53
    6    789  Landon Price                   31          122       15:03.25   1:20:57.12     3:21.02
    7    787  Parker Letts                   32          154       15:05.69   1:36:02.81     3:23.46
    8    791  Titus Sutterfield           More Than  7          15:24.52   1:51:27.33     3:42.29
    9    783  Austin Fincher              More Than  7          16:37.94   2:08:05.27     4:55.71

Prairie Grove High School    Finish Position -     5

  Team Score (places): 107  Team Score (times):   1:10:38.09   Average Time: 14:07.62

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    708  Garrett Wade                    5            5       12:03.83     12:03.83     0:00.00
    2    706  Peter Erdman                   14           19       12:50.41     24:54.24     0:46.58
    3    705  Cole Cash                      27           46       14:16.10     39:10.34     2:12.27
    4    704  Lucas Akey                     28           74       14:31.25     53:41.59     2:27.42
    5    707  William Stroud                 33          107       16:56.50   1:10:38.09     4:52.67



Top

Detail Team Results - Boys

Junior High Boys

6A-7A Large School Divsion


Central Junior High School    Finish Position -     1

  Team Score (places):  39  Team Score (times):     55:58.36   Average Time: 11:11.67

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    227  Reuben Reina                    1            1       10:40.00     10:40.00     0:00.00
    2    229  Alan Rodriguez                  6            7       11:06.51     21:46.51     0:26.51
    3    171  Luke Bledsoe                    7           14       11:07.01     32:53.52     0:27.01
    4    244  Dawson Welch                   11           25       11:30.99     44:24.51     0:50.99
    5    187  Will England                   14           39       11:33.85     55:58.36     0:53.85
    6    191  Michael Ferus                  16           55       11:50.40   1:07:48.76     1:10.40
    7    214  Preston McAlister              19           74       12:00.22   1:19:48.98     1:20.22
    8    216  Gerson Melton               More Than  7          12:11.99   1:32:00.97     1:31.99
    9    202  Kyle Holt                   More Than  7          12:23.68   1:44:24.65     1:43.68
   10    180  Carter Combs                More Than  7          12:28.68   1:56:53.33     1:48.68
   11    242  David Wallace               More Than  7          12:33.72   2:09:27.05     1:53.72
   12    211  Pedro Manon                 More Than  7          12:34.94   2:22:01.99     1:54.94
   13    247  Ryan Yumang                 More Than  7          12:37.20   2:34:39.19     1:57.20
   14    205  Kyle Kozak                  More Than  7          12:39.60   2:47:18.79     1:59.60
   15    226  Brayson Reeh                More Than  7          12:41.23   3:00:00.02     2:01.23
   16    233  Lucas Schaben               More Than  7          12:41.25   3:12:41.27     2:01.25
   17    243  Thomas Weis                 More Than  7          12:49.77   3:25:31.04     2:09.77
   18    166  Clayton Allen               More Than  7          12:51.89   3:38:22.93     2:11.89
   19    210  Alonso Manon                More Than  7          12:57.14   3:51:20.07     2:17.14
   20    167  Evan Allen                  More Than  7          13:06.46   4:04:26.53     2:26.46
   21    240  Tannor Treat                More Than  7          13:08.59   4:17:35.12     2:28.59
   22    215  Max McDonald                More Than  7          13:12.28   4:30:47.40     2:32.28
   23    232  Phillip Ryan                More Than  7          13:15.99   4:44:03.39     2:35.99
   24    207  Parker Lee                  More Than  7          13:16.91   4:57:20.30     2:36.91
   25    225  Payton Potts                More Than  7          13:23.53   5:10:43.83     2:43.53
   26    188  Johndavid English           More Than  7          13:26.38   5:24:10.21     2:46.38
   27    168  Drew Altom                  More Than  7          13:31.13   5:37:41.34     2:51.13
   28    192  Mitchell Fink               More Than  7          13:31.19   5:51:12.53     2:51.19
   29    184  John Dobbs                  More Than  7          13:34.48   6:04:47.01     2:54.48
   30    220  Caleb Palfreemar            More Than  7          13:35.02   6:18:22.03     2:55.02
   31    224  Scott Porter                More Than  7          13:38.32   6:32:00.35     2:58.32
   32    245  Brady White                 More Than  7          13:48.19   6:45:48.54     3:08.19
   33    203  Sawyer Jeffus               More Than  7          13:50.41   6:59:38.95     3:10.41
   34    194  Jared Gadberry              More Than  7          13:52.93   7:13:31.88     3:12.93
   35    176  William Cherry              More Than  7          14:01.67   7:27:33.55     3:21.67
   36    199  Reed Hall                   More Than  7          14:19.32   7:41:52.87     3:39.32
   37    221  Lane Parrish                More Than  7          14:21.64   7:56:14.51     3:41.64
   38    230  Luke Rucker                 More Than  7          14:39.82   8:10:54.33     3:59.82
   39    179  Jack Collins                More Than  7          14:41.13   8:25:35.46     4:01.13
   40    241  Kyle Urban                  More Than  7          14:44.26   8:40:19.72     4:04.26
   41    174  Luca Campagnola             More Than  7          14:48.08   8:55:07.80     4:08.08
   42    173  Nicholas Byrd               More Than  7          14:49.40   9:09:57.20     4:09.40
   43    212  Arturo Martinez             More Than  7          14:49.70   9:24:46.90     4:09.70
   44    189  Ben Evans                   More Than  7          14:50.06   9:39:36.96     4:10.06
   45    206  Jaxon Krueger               More Than  7          14:52.54   9:54:29.50     4:12.54
   46    228  Hunter Reynolds             More Than  7          14:54.75  10:09:24.25     4:14.75
   47    197  Matthew Green               More Than  7          14:57.85  10:24:22.10     4:17.85
   48    193  Brock Fulfer                More Than  7          14:58.10  10:39:20.20     4:18.10
   49    236  Colby Stewart               More Than  7          15:19.07  10:54:39.27     4:39.07
   50    234  John Simmons                More Than  7          15:22.37  11:10:01.64     4:42.37
   51    196  Fernando Gonzales           More Than  7          15:33.27  11:25:34.91     4:53.27
   52    209  Joshua Lopez                More Than  7          15:44.98  11:41:19.89     5:04.98
   53    213  Dominik Mason               More Than  7          15:55.91  11:57:15.80     5:15.91
   54    223  Lane Pierce                 More Than  7          16:05.33  12:13:21.13     5:25.33
   55    238  Ashton Tackett              More Than  7          16:12.08  12:29:33.21     5:32.08
   56    181  Jonathan Cook-Perry         More Than  7          16:43.62  12:46:16.83     6:03.62
   57    204  Luke Jewell                 More Than  7          16:47.38  13:03:04.21     6:07.38
   58    182  Matthew Crecelius           More Than  7          16:49.27  13:19:53.48     6:09.27
   59    186  Carson Easterling           More Than  7          16:50.50  13:36:43.98     6:10.50
   60    177  Lawson Coble                More Than  7          16:57.07  13:53:41.05     6:17.07
   61    222  Nicholas Patterson          More Than  7          18:18.31  14:11:59.36     7:38.31
   62    237  Grant Stout                 More Than  7          18:33.88  14:30:33.24     7:53.88
   63    175  Zachary Catlett             More Than  7          18:34.65  14:49:07.89     7:54.65
   64    239  Josh Taylor                 More Than  7          18:36.43  15:07:44.32     7:56.43
   65    195  Jason Gartside              More Than  7          18:54.87  15:26:39.19     8:14.87
   66    170  Brady Billingsley           More Than  7          20:00.98  15:46:40.17     9:20.98

Rogers Junior High    Finish Position -     2

  Team Score (places):  64  Team Score (times):     57:18.07   Average Time: 11:27.61

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    773  Jadon Pruitt                    3            3       10:57.05     10:57.05     0:00.00
    2    766  Joaquin Camacho                 8           11       11:07.76     22:04.81     0:10.71
    3    775  Joshua ZuŃ▒iga                 10           21       11:23.50     33:28.31     0:26.45
    4    765  Aries Burasco                  15           36       11:37.11     45:05.42     0:40.06
    5    768  Anthony Goggans                28           64       12:12.65     57:18.07     1:15.60
    6    771  Parker Laird                   31           95       12:24.71   1:09:42.78     1:27.66
    7    769  Alan Guarneros                 37          132       12:47.91   1:22:30.69     1:50.86

Bentonville High School    Finish Position -     3

  Team Score (places):  77  Team Score (times):     58:09.28   Average Time: 11:37.86

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     93  Alec Spencer                    2            2       10:50.33     10:50.33     0:00.00
    2     94  Arron Spencer                   4            6       10:57.30     21:47.63     0:06.97
    3     84  Giovanni Alawdi                20           26       12:01.80     33:49.43     1:11.47
    4     96  Hilario Valenzuela             24           50       12:08.43     45:57.86     1:18.10
    5     92  Anthony Meinhardt              27           77       12:11.42     58:09.28     1:21.09
    6     87  Liam Cranna                    29          106       12:18.44   1:10:27.72     1:28.11
    7     86  Connor Christensen             30          136       12:19.59   1:22:47.31     1:29.26
    8     85  Alex Burghart               More Than  7          12:31.77   1:35:19.08     1:41.44
    9     97  Nathaniel Wilson            More Than  7          12:44.34   1:48:03.42     1:54.01
   10     95  Josh Suedel                 More Than  7          13:20.13   2:01:23.55     2:29.80
   11     89  Luke Hammond                More Than  7          13:52.95   2:15:16.50     3:02.62

Southwest Junior High School    Finish Position -     4

  Team Score (places):  82  Team Score (times):     58:55.76   Average Time: 11:47.15

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    803  Jonas Brown                     9            9       11:22.69     11:22.69     0:00.00
    2    808  James Eslick                   12           21       11:31.46     22:54.15     0:08.77
    3    802  Anthonie Alvarez               17           38       11:53.95     34:48.10     0:31.26
    4    806  Jonathan Albert Cordero        21           59       12:02.25     46:50.35     0:39.56
    5    812  Nelson Antonio Herrera         23           82       12:05.41     58:55.76     0:42.72
    6    811  Christian Herrera              39          121       12:49.65   1:11:45.41     1:26.96
    7    818  Hagen Scott Thiede             41          162       12:53.89   1:24:39.30     1:31.20
    8    810  Gabriel Guadarrama          More Than  7          12:57.00   1:37:36.30     1:34.31
    9    817  Hayden Shockley             More Than  7          14:05.60   1:51:41.90     2:42.91
   10    813  Edwin Lara                  More Than  7          14:10.00   2:05:51.90     2:47.31
   11    814  Caleb McAdams               More Than  7          14:28.14   2:20:20.04     3:05.45
   12    804  Aden Chaney                 More Than  7          14:52.00   2:35:12.04     3:29.31
   13    807  Yair Cordero                More Than  7          15:09.42   2:50:21.46     3:46.73
   14    809  Omar Espinoza               More Than  7          15:26.29   3:05:47.75     4:03.60
   15    805  Jadon Coger                 More Than  7          16:34.99   3:22:22.74     5:12.30
   16    816  Brian Perez                 More Than  7          16:43.25   3:39:05.99     5:20.56

Elmwood Middle School    Finish Position -     5

  Team Score (places): 140  Team Score (times):   1:01:43.06   Average Time: 12:20.61

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1066  Kyle Saelzler                  18           18       11:58.52     11:58.52     0:00.00
    2   1064  Luke Regan                     25           43       12:08.88     24:07.40     0:10.36
    3   1067  Will Sakalares                 26           69       12:10.46     36:17.86     0:11.94
    4   1068  Keyton Sanchez                 35          104       12:38.24     48:56.10     0:39.72
    5   1063  Cole Parks                     36          140       12:46.96   1:01:43.06     0:48.44
    6   1059  Andrew Lemus                   54          194       14:05.74   1:15:48.80     2:07.22
    7   1055  Jonathan Goggans               55          249       14:06.59   1:29:55.39     2:08.07
    8   1057  Timothy Hood                More Than  7          14:19.94   1:44:15.33     2:21.42
    9   1060  Colton Martfeld             More Than  7          14:23.93   1:58:39.26     2:25.41
   10   1065  Alex Saelzler               More Than  7          15:26.47   2:14:05.73     3:27.95
   11   1058  Dustin Kildow               More Than  7          16:03.81   2:30:09.54     4:05.29
   12   1071  Cole Wilson                 More Than  7          17:41.15   2:47:50.69     5:42.63
   13   1054  Trevor Delucchi             More Than  7          18:05.90   3:05:56.59     6:07.38

Washington Middle School    Finish Position -     6

  Team Score (places): 145  Team Score (times):   1:01:39.44   Average Time: 12:19.89

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    961  Thomas Hodges                   5            5       11:04.08     11:04.08     0:00.00
    2    960  Adrian Greth                   22           27       12:03.25     23:07.33     0:59.17
    3    965  Connor Newell                  32           59       12:25.97     35:33.30     1:21.89
    4    959  Dominic Demania                42          101       12:54.75     48:28.05     1:50.67
    5    957  Ethan Chaplain                 44          145       13:11.39   1:01:39.44     2:07.31
    6    962  Brayden Kilgo                  48          193       13:24.83   1:15:04.27     2:20.75
    7    967  John Sharp                     52          245       13:46.35   1:28:50.62     2:42.27
    8    969  Dillan Welch                More Than  7          13:53.98   1:42:44.60     2:49.90
    9    963  Wyatt Manus                 More Than  7          13:56.82   1:56:41.42     2:52.74
   10    968  Jaydon Thompson             More Than  7          14:54.10   2:11:35.52     3:50.02
   11    966  Wyatt Rice                  More Than  7          15:31.30   2:27:06.82     4:27.22

George Junior High    Finish Position -     7

  Team Score (places): 179  Team Score (times):   1:03:51.89   Average Time: 12:46.38

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    347  Jason MacIas                   13           13       11:33.27     11:33.27     0:00.00
    2    342  Eric Cordero                   33           46       12:31.83     24:05.10     0:58.56
    3    338  Hayden Boyd                    34           80       12:32.48     36:37.58     0:59.21
    4    340  Pedro Calderon                 46          126       13:18.25     49:55.83     1:44.98
    5    350  Elias Resendiz                 53          179       13:56.06   1:03:51.89     2:22.79
    6    343  Johnny Garcia                  57          236       14:24.64   1:18:16.53     2:51.37
    7    339  Kevin Brumfield                59          295       14:38.51   1:32:55.04     3:05.24
    8    352  Joseph Winston              More Than  7          15:04.10   1:47:59.14     3:30.83
    9    341  Alaya Campbell              More Than  7          15:04.52   2:03:03.66     3:31.25
   10    336  Alexis Aguilar              More Than  7          15:08.52   2:18:12.18     3:35.25
   11   1129  Angel Abrego                More Than  7          15:18.80   2:33:30.98     3:45.53
   12    348  Cesar Osorio                More Than  7          15:49.70   2:49:20.68     4:16.43
   13    344  Joshua Harms                More Than  7          18:13.17   3:07:33.85     6:39.90
   14    345  Pablo Hernandez             More Than  7          18:42.01   3:26:15.86     7:08.74
   15    349  Jonathan Perez              More Than  7          18:47.27   3:45:03.13     7:14.00
   16    346  William Hernandez           More Than  7          21:48.71   4:06:51.84    10:15.44

Lakeside (Springdale) Junior High    Finish Position -     8

  Team Score (places): 237  Team Score (times):   1:07:14.58   Average Time: 13:26.92

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    598  Landon Phipps                  40           40       12:53.55     12:53.55     0:00.00
    2    580  Jesse Alcala                   45           85       13:16.38     26:09.93     0:22.83
    3    601  Jose Romero                    47          132       13:23.12     39:33.05     0:29.57
    4    605  Joshua Williams                49          181       13:24.94     52:57.99     0:31.39
    5    582  Israel Deleon                  56          237       14:16.59   1:07:14.58     1:23.04
    6    602  Gerardo Serrano                58          295       14:31.06   1:21:45.64     1:37.51
    7    606  Preston Wright                 62          357       15:40.18   1:37:25.82     2:46.63
    8    590  Ashton Johnson              More Than  7          15:41.20   1:53:07.02     2:47.65
    9    588  Tyler Hepler                More Than  7          15:48.76   2:08:55.78     2:55.21
   10    604  Andrew Stout                More Than  7          16:35.81   2:25:31.59     3:42.26
   11    599  Jessie Presser              More Than  7          16:50.52   2:42:22.11     3:56.97
   12    600  Mckenzie Reed               More Than  7          17:02.57   2:59:24.68     4:09.02
   13    593  David Martinez              More Than  7          17:38.73   3:17:03.41     4:45.18
   14    597  Fernando Pantoja            More Than  7          26:01.53   3:43:04.94    13:07.98

Kirksey Middle School    Finish Position -     9

  Team Score (places): 242  Team Score (times):   1:08:16.66   Average Time: 13:39.33

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    552  Eduardo Salinas                38           38       12:48.87     12:48.87     0:00.00
    2    542  Johnny Hernandez               43           81       13:07.29     25:56.16     0:18.42
    3    559  Aaron Wicklund                 50          131       13:43.54     39:39.70     0:54.67
    4    539  Rune Hawkins                   51          182       13:44.48     53:24.18     0:55.61
    5    544  Saul Jiminez                   60          242       14:52.48   1:08:16.66     2:03.61
    6    557  Edwin Vasquez                  61          303       15:05.20   1:23:21.86     2:16.33
    7    551  Gavin Roberts                  63          366       16:41.37   1:40:03.23     3:52.50
    8    558  Jebb White                  More Than  7          16:59.65   1:57:02.88     4:10.78
    9    543  Tate Hinkle                 More Than  7          17:35.36   2:14:38.24     4:46.49
Top

Overall Finish List - Girls

Junior High Girls

1A-3A Small School Division


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1  (< 5)    876  Ava Erck              St Joseph Catholic School              14:05.54  7:03/M        
    2  (< 5)    616  Kathryn Johnson       Life Way Christian                     14:25.53  7:13/M        
    3      1    261  Jealousy Campbell     Elkins High School                     14:40.58  7:20/M        
    4      2    104  Maddie Holt           Bergman High School                    14:49.50  7:25/M        
    5      3    889  Camille Fahey         St. Vincent De Paul Middle Schoo       14:52.87  7:26/M        
    6      4    266  Moraylia Huaracha     Elkins High School                     15:09.01  7:35/M        
    7  (< 5)    385  Samantha Delavin      Green Forest Jr. High                  15:09.67  7:35/M        
    8  (< 5)    617  Hope Pollard          Life Way Christian                     15:11.61  7:36/M        
    9      5    264  Lena Gaspar           Elkins High School                     15:23.76  7:42/M        
   10      6    890  Aubrey Holloway       St. Vincent De Paul Middle Schoo       15:28.58  7:44/M        
   11      7     13  Anna Castleman        Arkansas Arts Academy                  15:31.08  7:46/M        
   12      8    100  Jalen Burleson        Bergman High School                    15:35.82  7:48/M        
   13      9    102  Alicia Doyle          Bergman High School                    15:45.09  7:53/M        
   14     10    103  Paige Elder           Bergman High School                    15:55.68  7:58/M        
   15  (< 5)    386  Alejandra Lopez       Green Forest Jr. High                  16:15.49  8:08/M        
   16     11     99  Kaylee Armstrong      Bergman High School                    16:18.06  8:09/M        
   17  (< 5)    618  Kennedy Wilson        Life Way Christian                     16:42.40  8:21/M        
   18     12    888  Payton Evans          St. Vincent De Paul Middle Schoo       16:54.25  8:27/M        
   19     13    263  Kylee Edwards         Elkins High School                     16:58.25  8:29/M        
   20  (< 5)    905  Caroline Simmons      The New School                         17:09.99  8:35/M        
   21  (< 5)    640  Tianna Presley        Magazine High School (JD Leftwic       17:43.30  8:52/M        
   22  (< 5)    875  Anna Delap            St Joseph Catholic School              17:48.53  8:54/M        
   23     14    269  Brinley Sinclair      Elkins High School                     17:50.96  8:55/M        
   24  (< 5)    639  Carlee Parrish        Magazine High School (JD Leftwic       17:58.60  8:59/M        
   25  (< 5)   1075  Audrey Walker         Haas Hall Springdale                   18:03.63  9:02/M        
   26     15    262  Heaven Cargill        Elkins High School                     18:13.88  9:07/M        
   27     16     14  Janie Gretzmier       Arkansas Arts Academy                  18:26.00  9:13/M        
   28     17    265  Brooklyn Haney        Elkins High School                     18:39.57  9:20/M        
   29     18     17  Estrella Yang         Arkansas Arts Academy                  18:42.55  9:21/M        
   30     19     16  Hailey Wicker         Arkansas Arts Academy                  18:46.18  9:23/M        
   31     20     15  Maddie Swank          Arkansas Arts Academy                  18:57.13  9:29/M        
   32  (> 7)    268  Sadie Lewis           Elkins High School                     19:24.77  9:42/M        
   33     21    886  Breanne Anderson      St. Vincent De Paul Middle Schoo       20:06.68 10:03/M        
   34  (< 5)    877  Paula Valle           St Joseph Catholic School              20:12.55 10:06/M        
   35  (< 5)    638  Charity Crawford      Magazine High School (JD Leftwic       20:24.94 10:12/M        
   36  (< 5)   1073  Etana Morse           Haas Hall Springdale                   20:43.96 10:22/M        
   37     22    887  Anna Bisbee           St. Vincent De Paul Middle Schoo       21:28.08 10:44/M        
   38     23     12  Kady Abbott           Arkansas Arts Academy                  21:30.10 10:45/M        
   39  (< 5)    637  Trinity Bull          Magazine High School (JD Leftwic       21:32.67 10:46/M        
   40  (< 5)    615  Maddie Gilliard       Life Way Christian                     23:14.72 11:37/M        
   41  (< 5)   1074  Janna Morse           Haas Hall Springdale                   23:23.16 11:42/M        



Top

Overall Finish List - Girls

Junior High Girls

4A-5A Mid School Divison


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    488  Camryn Casey          Harrison Junior High                   13:29.29  6:45/M        
    2      2    921  Joyce Ferguson        West Fork Middle School                13:51.23  6:56/M        
    3      3    485  Laney Barrett         Harrison Junior High                   13:57.38  6:59/M        
    4      4    675  Harmony Reynolds      Pea Ridge High School                  14:05.23  7:03/M        
    5      5    674  Adelina Means         Pea Ridge High School                  14:12.60  7:06/M        
    6      6    920  Zoe Erickson          West Fork Middle School                14:27.56  7:14/M        
    7      7    499  Olivia Pall           Harrison Junior High                   14:31.94  7:16/M        
    8      8    679  Madison Smith         Pea Ridge High School                  14:35.80  7:18/M        
    9      9    498  Noelle Pall           Harrison Junior High                   14:36.66  7:18/M        
   10     10    676  Sarah Richardson      Pea Ridge High School                  14:41.41  7:21/M        
   11     11    483  Eliana Adamos         Harrison Junior High                   14:47.15  7:24/M        
   12     12    506  Madison Trammell      Harrison Junior High                   14:53.49  7:27/M        
   13     13    997  Gisselle Estrada      Berryville High School                 14:55.29  7:28/M        
   14     14    678  Olivia Scates         Pea Ridge High School                  14:57.53  7:29/M        
   15     15    673  Allie King            Pea Ridge High School                  14:58.16  7:29/M        
   16     16    680  Liz Vazques           Pea Ridge High School                  14:59.03  7:30/M        
   17  (> 7)    683  Lauren Wright         Pea Ridge High School                  15:00.76  7:30/M        
   18  (> 7)    682  Dallice White         Pea Ridge High School                  15:01.27  7:31/M        
   19     17   1004  Sarah Pruente         Berryville High School                 15:01.61  7:31/M        
   20     18    314  Olivia Keaton         Farmington High School                 15:02.23  7:31/M        
   21     19    493  Vittoria Gratton      Harrison Junior High                   15:07.63  7:34/M        
   22  (> 7)    486  Elise Bell            Harrison Junior High                   15:12.22  7:36/M        
   23  (> 7)    495  Addie Jones           Harrison Junior High                   15:12.25  7:36/M        
   24  (> 7)    497  Rylee Myers           Harrison Junior High                   15:17.15  7:39/M        
   25  (> 7)    489  Claire Cecil          Harrison Junior High                   15:25.04  7:43/M        
   26     20   1005  Lucy Reyes            Berryville High School                 15:29.41  7:45/M        
   27     21   1000  Kirah Law             Berryville High School                 15:32.46  7:46/M        
   28  (> 7)    490  Kaylee Charbonneau    Harrison Junior High                   15:45.06  7:53/M        
   29  (< 5)    782  Kate Duddleston       Shiloh Christian School                15:45.60  7:53/M        
   30     22   1008  Janaya Smith          Berryville High School                 15:49.10  7:55/M        
   31     23    923  Ella McKnight         West Fork Middle School                15:49.97  7:55/M        
   32     24    925  Hannah Young          West Fork Middle School                15:52.22  7:56/M        
   33  (> 7)    501  Jaylee Reynolds       Harrison Junior High                   15:58.39  7:59/M        
   34  (> 7)    670  Alexis Evenson        Pea Ridge High School                  16:05.21  8:03/M        
   35     25   1003  Elizabeth Perez       Berryville High School                 16:17.60  8:09/M        
   36  (> 7)    665  Trinity Alley         Pea Ridge High School                  16:19.54  8:10/M        
   37  (> 7)    668  Madison Bryant        Pea Ridge High School                  16:23.55  8:12/M        
   38     26    918  Jade Daugherity       West Fork Middle School                16:24.86  8:12/M        
   39  (< 5)    703  Adamaris Lopez        Prairie Grove High School              16:28.18  8:14/M        
   40     27    316  Georgia Richards      Farmington High School                 16:39.75  8:20/M        
   41  (> 7)    484  Attalie Bardwell      Harrison Junior High                   16:44.06  8:22/M        
   42  (> 7)    491  Mysteri Cotton        Harrison Junior High                   16:53.72  8:27/M        
   43  (> 7)    487  Brooke Boyd           Harrison Junior High                   17:03.48  8:32/M        
   44  (> 7)    496  Ashlyn Long           Harrison Junior High                   17:05.75  8:33/M        
   45  (> 7)    677  Jocelyn Rowlee        Pea Ridge High School                  17:19.80  8:40/M        
   46     28   1011  Mia Therman           Berryville High School                 17:30.48  8:45/M        
   47  (> 7)    667  Henley Baker          Pea Ridge High School                  17:31.51  8:46/M        
   48  (> 7)    492  Kaci Flower           Harrison Junior High                   17:43.87  8:52/M        
   49  (> 7)    503  Harley Robinson       Harrison Junior High                   17:57.34  8:59/M        
   50  (> 7)    504  Stella Satterwhite    Harrison Junior High                   18:07.60  9:04/M        
   51  (> 7)    500  Hays Reed             Harrison Junior High                   18:12.93  9:06/M        
   52  (> 7)    669  Isabella Cruz         Pea Ridge High School                  18:15.20  9:08/M        
   53     29    311  Ella Curtis           Farmington High School                 18:16.47  9:08/M        
   54  (> 7)    502  Carly Richardson      Harrison Junior High                   18:23.03  9:12/M        
   55  (> 7)   1006  Emily Rivas           Berryville High School                 18:25.20  9:13/M        
   56     30    919  Nealie Den Herder     West Fork Middle School                18:28.47  9:14/M        
   57  (> 7)   1007  Zara Roque            Berryville High School                 18:29.89  9:15/M        
   58     31    315  Raylee Kegans         Farmington High School                 18:36.10  9:18/M        
   59     32    917  Baileigh Cash         West Fork Middle School                18:52.46  9:26/M        
   60     33    313  Kaylee Jones          Farmington High School                 18:53.63  9:27/M        
   61  (> 7)   1010  Adriana Tellez        Berryville High School                 19:05.89  9:33/M        
   62  (> 7)    666  Katie Baird           Pea Ridge High School                  19:08.41  9:34/M        
   63  (> 7)    924  Callista Scott        West Fork Middle School                19:09.02  9:35/M        
   64  (< 5)    702  Jorja Hyler           Prairie Grove High School              19:09.72  9:35/M        
   65  (> 7)    505  Natalie Sims          Harrison Junior High                   19:44.28  9:52/M        
   66  (> 7)    671  Kailee Ford           Pea Ridge High School                  20:30.82 10:15/M        
   67  (> 7)    998  Mariana Hernandez     Berryville High School                 20:43.85 10:22/M        
   68  (> 7)    672  Natalie Graham        Pea Ridge High School                  21:02.74 10:31/M        
   69     34    312  Robbie Evans          Farmington High School                 21:19.88 10:40/M        
   70  (> 7)    999  Alicen Johnson        Berryville High School                 21:25.57 10:43/M        
   71  (> 7)    922  Chloe Karnes          West Fork Middle School                24:07.99 12:04/M        



Top

Overall Finish List - Girls

Junior High Girls

6A-7A Large School Divsion


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    139  Abigail Livingston    Central Junior High School             12:27.59  6:14/M        
    2      2     79  Emily Robinson        Bentonville High School                12:43.24  6:22/M        
    3      3     82  Sterliing Thomas      Bentonville High School                12:49.25  6:25/M        
    4      4    955  Hayden Weber          Washington Middle School               12:53.53  6:27/M        
    5      5    763  Amy Lawrence          Rogers Junior High                     13:14.64  6:37/M        
    6      6    525  Kate Nachtigal        Kirksey Middle School                  13:15.40  6:38/M        
    7      7    764  Alayna Wicklund       Rogers Junior High                     13:23.09  6:42/M        
    8      8     76  Emily Gianneschi      Bentonville High School                13:27.95  6:44/M        
    9      9     78  Emily Ratcliff        Bentonville High School                13:30.33  6:45/M        
   10     10     77  Nicole Orejuela       Bentonville High School                13:45.66  6:53/M        
   11     11    509  Julianna Breazeale    Kirksey Middle School                  13:45.79  6:53/M        
   12     12   1045  Bailey Miller         Elmwood Middle School                  13:46.76  6:53/M        
   13     13     81  Lexi Sharpe           Bentonville High School                13:56.52  6:58/M        
   14     14    945  Katie Eggleston       Washington Middle School               13:57.33  6:59/M        
   15     15    153  Neida Rojo            Central Junior High School             13:59.81  7:00/M        
   16     16    157  Mackenzie Sherron     Central Junior High School             14:00.13  7:00/M        
   17     17    761  Speincer Hancock      Rogers Junior High                     14:03.37  7:02/M        
   18     18   1042  Mia Loafman           Elmwood Middle School                  14:05.23  7:03/M        
   19     19    946  Emelia Eriksson       Washington Middle School               14:10.97  7:05/M        
   20     20   1053  Gabrielle Vite        Elmwood Middle School                  14:12.44  7:06/M        
   21     21    948  Ryleigh Gilbreath     Washington Middle School               14:13.00  7:07/M        
   22     22     80  Rachel Rosser         Bentonville High School                14:13.87  7:07/M        
   23     23    123  Ellen Fink            Central Junior High School             14:14.31  7:07/M        
   24     24    150  Ryland Potts          Central Junior High School             14:14.43  7:07/M        
   25     25   1046  Sydney Overton        Elmwood Middle School                  14:17.19  7:09/M        
   26     26    120  Casydi Dotts          Central Junior High School             14:21.86  7:11/M        
   27     27    952  Gracely Salley        Washington Middle School               14:28.48  7:14/M        
   28     28    951  Lakyn Prough          Washington Middle School               14:29.67  7:15/M        
   29     29    947  Shelby Fischer        Washington Middle School               14:29.90  7:15/M        
   30     30    165  Olivia Whitney        Central Junior High School             14:36.19  7:18/M        
   31     31    795  Sarah Boyce           Southwest Junior High School           14:48.45  7:24/M        
   32  (> 7)    136  Grace Kilcrease       Central Junior High School             14:53.52  7:27/M        
   33     32    759  Ronni Cichy           Rogers Junior High                     14:55.95  7:28/M        
   34  (> 7)    950  Mya Minden            Washington Middle School               14:56.07  7:28/M        
   35     33    329  Mixtli Maqueda        George Junior High                     15:00.88  7:30/M        
   36  (> 7)    953  Ava Sheridan          Washington Middle School               15:02.42  7:31/M        
   37  (> 7)    130  Natalie Holstein      Central Junior High School             15:04.52  7:32/M        
   38  (> 7)    158  Sophie Simmons        Central Junior High School             15:09.63  7:35/M        
   39  (> 7)    124  Laci Gartside         Central Junior High School             15:12.97  7:36/M        
   40  (> 7)    115  Hannah Clinkscales    Central Junior High School             15:26.29  7:43/M        
   41  (> 7)    119  Shelby Davis          Central Junior High School             15:41.66  7:51/M        
   42     34    760  Sierra Ebert          Rogers Junior High                     15:44.40  7:52/M        
   43  (> 7)    126  Neira Gomez           Central Junior High School             15:46.19  7:53/M        
   44  (> 7)    161  Abby Sullivan         Central Junior High School             15:51.23  7:56/M        
   45     35   1037  Madison Archer        Elmwood Middle School                  15:54.56  7:57/M        
   46  (> 7)    143  Maria Martinez        Central Junior High School             15:58.49  7:59/M        
   47  (> 7)    118  Sara Davis            Central Junior High School             16:00.94  8:00/M        
   48  (> 7)    148  Maricela Patino       Central Junior High School             16:03.05  8:02/M        
   49     36    521  Devan MacNeel         Kirksey Middle School                  16:03.80  8:02/M        
   50     37    799  Jamie Gashler         Southwest Junior High School           16:04.63  8:02/M        
   51  (> 7)    956  Kadyn Wessels         Washington Middle School               16:05.64  8:03/M        
   52  (> 7)    160  Makenna Stamps        Central Junior High School             16:09.33  8:05/M        
   53     38   1043  Allison Manning       Elmwood Middle School                  16:13.05  8:07/M        
   54     39    576  Hailey Rodriguez      Lakeside (Springdale) Junior High      16:15.53  8:08/M        
   55  (> 7)     83  Katie Trowbridge      Bentonville High School                16:19.59  8:10/M        
   56  (> 7)    128  Phoebe Harris         Central Junior High School             16:22.04  8:11/M        
   57     40   1049  Sydney Rieske         Elmwood Middle School                  16:26.52  8:13/M        
   58  (> 7)    121  Ashlee Eiser          Central Junior High School             16:26.71  8:13/M        
   59     41    796  Carol Cabello         Southwest Junior High School           16:29.43  8:15/M        
   60  (> 7)   1052  Emma Smith            Elmwood Middle School                  16:31.69  8:16/M        
   61  (> 7)    133  Kiernen Jones         Central Junior High School             16:32.85  8:16/M        
   62  (> 7)    146  Emily McDaniel        Central Junior High School             16:34.42  8:17/M        
   63     42    328  Abigail Eggers        George Junior High                     16:46.60  8:23/M        
   64  (> 7)    147  Mataya Pathoumthong   Central Junior High School             16:51.84  8:26/M        
   65  (> 7)    944  Lindsay Carlsen       Washington Middle School               16:56.06  8:28/M        
   66  (> 7)    122  Julia Ellis           Central Junior High School             16:57.00  8:29/M        
   67     43    801  Evelyn Mejia          Southwest Junior High School           16:58.39  8:29/M        
   68  (> 7)   1039  Savannah Chestnut     Elmwood Middle School                  16:58.50  8:29/M        
   69     44    579  Annie Ward-Lovette    Lakeside (Springdale) Junior High      16:59.91  8:30/M        
   70     45    507  Leslie Alvarado       Kirksey Middle School                  17:01.99  8:31/M        
   71  (> 7)    164  Chloe Weber           Central Junior High School             17:03.66  8:32/M        
   72     46    332  Jamie Ramirez         George Junior High                     17:05.29  8:33/M        
   73     47    532  Kylee Ward            Kirksey Middle School                  17:12.76  8:36/M        
   74  (> 7)    131  Karlie Johnson        Central Junior High School             17:14.10  8:37/M        
   75     48    798  Cecilia Garcia-Corona Southwest Junior High School           17:16.15  8:38/M        
   76  (> 7)    156  Sophia Sherpherd      Central Junior High School             17:18.74  8:39/M        
   77  (> 7)    145  Greer McAllister      Central Junior High School             17:19.64  8:40/M        
   78  (> 7)    111  Keidy Aceituno        Central Junior High School             17:22.28  8:41/M        
   79     49    800  Mikayla Khloe HarrisonSouthwest Junior High School           17:25.83  8:43/M        
   80     50    560  Monica Alvarenga      Lakeside (Springdale) Junior High      17:27.94  8:44/M        
   81  (> 7)   1040  Lillian Fenton        Elmwood Middle School                  17:33.70  8:47/M        
   82     51    335  Jacqueline Zamorana   George Junior High                     17:36.91  8:48/M        
   83     52    330  Raine Perrodin        George Junior High                     17:58.50  8:59/M        
   84     53    515  Jackie Garcia         Kirksey Middle School                  18:00.18  9:00/M        
   85  (> 7)    138  Kwency Krueger        Central Junior High School             18:02.86  9:01/M        
   86  (> 7)    144  Anna Marvin           Central Junior High School             18:05.94  9:03/M        
   87     54    568  Gabby Fierro          Lakeside (Springdale) Junior High      18:11.44  9:06/M        
   88     55    562  Daniela Anguiano      Lakeside (Springdale) Junior High      18:13.95  9:07/M        
   89  (> 7)    134  Sophie Joyner         Central Junior High School             18:16.19  9:08/M        
   90  (> 7)    113  Sadie Buck            Central Junior High School             18:28.74  9:14/M        
   91  (> 7)    162  Collin Thompson       Central Junior High School             18:36.97  9:18/M        
   92  (> 7)    132  Ella Jones            Central Junior High School             18:40.93  9:20/M        
   93  (> 7)    140  Audrey Longing        Central Junior High School             18:45.35  9:23/M        
   94  (> 7)    114  Ryan Byrd             Central Junior High School             19:07.10  9:34/M        
   95     56    578  Esperanza Trejo       Lakeside (Springdale) Junior High      19:10.44  9:35/M        
   96  (> 7)   1051  Alexa Santos          Elmwood Middle School                  19:16.85  9:38/M        
   97     57   1132  Maria Cordero         Southwest Junior High School           19:19.84  9:40/M        
   98  (> 7)    135  Hellen Keith          Central Junior High School             19:20.84  9:40/M        
   99  (> 7)    116  Kinley Couch          Central Junior High School             19:35.74  9:48/M        
  100  (> 7)    141  Anasia Lourie         Central Junior High School             19:56.43  9:58/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101     58    516  Sydnie Harlen         Kirksey Middle School                  20:06.52 10:03/M        
  102     59    569  Michelle Galvan       Lakeside (Springdale) Junior High      20:06.67 10:03/M        
  103  (> 7)    511  Jacqueline Camacho    Kirksey Middle School                  20:09.13 10:05/M        
  104  (> 7)    531  Sarah Scroggins       Kirksey Middle School                  20:34.42 10:17/M        
  105  (> 7)    519  Hailey Lairamore      Kirksey Middle School                  20:34.72 10:17/M        
  106  (> 7)    514  Abigail Fleming       Kirksey Middle School                  20:49.00 10:25/M        
  107  (> 7)    561  Salma Andres          Lakeside (Springdale) Junior High      20:59.67 10:30/M        
  108  (> 7)    577  Denis Sausedo         Lakeside (Springdale) Junior High      21:00.73 10:30/M        
  109  (> 7)    564  Samantha Burnett      Lakeside (Springdale) Junior High      21:01.33 10:31/M        
  110  (> 7)    530  Steffany Sanchez      Kirksey Middle School                  21:05.91 10:33/M        
  111  (> 7)    797  Brianna Contreras     Southwest Junior High School           21:17.30 10:39/M        
  112  (> 7)    129  Sophia Herrera        Central Junior High School             21:35.76 10:48/M        
  113  (> 7)    571  Leslie Martinez       Lakeside (Springdale) Junior High      21:57.80 10:59/M        
  114  (> 7)    565  Julia Davis           Lakeside (Springdale) Junior High      22:10.99 11:05/M        
  115  (> 7)    566  Kimberly Diaz         Lakeside (Springdale) Junior High      22:21.49 11:11/M        
  116  (> 7)    517  Isabel Jacobson       Kirksey Middle School                  22:37.40 11:19/M        
  117  (> 7)   1044  Crystal Mejia         Elmwood Middle School                  22:39.10 11:20/M        
  118     60    331  Damaris Ramirez       George Junior High                     23:11.13 11:36/M        
  119  (> 7)    522  Morgan Mahoney        Kirksey Middle School                  23:47.86 11:54/M        
  120     61    334  Mercycilla Tonke      George Junior High                     25:09.71 12:35/M        
  121  (> 7)    574  Kimberly Perez        Lakeside (Springdale) Junior High      25:13.26 12:37/M        
  122  (> 7)    510  Hailey Brown          Kirksey Middle School                  27:20.24 13:40/M        
Top

Team Summary Report - Girls

Junior High Girls

1A-3A Small School Division


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Elkins High School                     37               1   4   5  13  14  15  17         
        Top  5 Times: 1:20:02.56

    2 Bergman High School                    40               2   8   9  10  11                 
        Top  5 Times: 1:18:24.15

    3 St. Vincent De Paul Middle Schoo       64               3   6  12  21  22                 
        Top  5 Times: 1:28:50.46

    4 Arkansas Arts Academy                  80               7  16  18  19  20  23             
        Top  5 Times: 1:30:22.94

 Inc. Green Forest Jr. High                2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St Joseph Catholic School            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. The New School                       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Life Way Christian                   4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Magazine High School (JD Leftwic     4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Haas Hall Springdale                 3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Top

Team Summary Report - Girls

Junior High Girls

4A-5A Mid School Divison


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Harrison Junior High                   31               1   3   7   9  11  12  19         
        Top  5 Times: 1:11:22.42

    2 Pea Ridge High School                  41               4   5   8  10  14  15  16         
        Top  5 Times: 1:12:32.57

    3 West Fork Middle School                81               2   6  23  24  26  30  32         
        Top  5 Times: 1:16:25.84

    4 Berryville High School                 93              13  17  20  21  22  25  28         
        Top  5 Times: 1:16:47.87

    5 Farmington High School                138              18  27  29  31  33  34             
        Top  5 Times: 1:27:28.18

 Inc. Prairie Grove High School            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Shiloh Christian School              1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Top

Team Summary Report - Girls

Junior High Girls

6A-7A Large School Divsion


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Bentonville High School                32               2   3   8   9  10  13  22         
        Top  5 Times: 1:06:16.43

    2 Central Junior High School             79               1  15  16  23  24  26  30         
        Top  5 Times: 1:08:56.27

    3 Washington Middle School               85               4  14  19  21  27  28  29         
        Top  5 Times: 1:09:43.31

    4 Rogers Junior High                     95               5   7  17  32  34                 
        Top  5 Times: 1:11:21.45

    5 Elmwood Middle School                 110              12  18  20  25  35  38  40         
        Top  5 Times: 1:12:16.18

    6 Kirksey Middle School                 145               6  11  36  45  47  53  58         
        Top  5 Times: 1:17:19.74

    7 Southwest Junior High School          200              31  37  41  43  48  49  57         
        Top  5 Times: 1:21:37.05

    8 George Junior High                    224              33  42  46  51  52  60  61         
        Top  5 Times: 1:24:28.18

    9 Lakeside (Springdale) Junior High     242              39  44  50  54  55  56  59         
        Top  5 Times: 1:27:08.77


Top

Detail Team Results - Girls

Junior High Girls

1A-3A Small School Division

Elkins High School    Finish Position -     1

  Team Score (places):  37  Team Score (times):   1:20:02.56   Average Time: 16:00.51

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    261  Jealousy Campbell               1            1       14:40.58     14:40.58     0:00.00
    2    266  Moraylia Huaracha               4            5       15:09.01     29:49.59     0:28.43
    3    264  Lena Gaspar                     5           10       15:23.76     45:13.35     0:43.18
    4    263  Kylee Edwards                  13           23       16:58.25   1:02:11.60     2:17.67
    5    269  Brinley Sinclair               14           37       17:50.96   1:20:02.56     3:10.38
    6    262  Heaven Cargill                 15           52       18:13.88   1:38:16.44     3:33.30
    7    265  Brooklyn Haney                 17           69       18:39.57   1:56:56.01     3:58.99
    8    268  Sadie Lewis                 More Than  7          19:24.77   2:16:20.78     4:44.19

Bergman High School    Finish Position -     2

  Team Score (places):  40  Team Score (times):   1:18:24.15   Average Time: 15:40.83

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    104  Maddie Holt                     2            2       14:49.50     14:49.50     0:00.00
    2    100  Jalen Burleson                  8           10       15:35.82     30:25.32     0:46.32
    3    102  Alicia Doyle                    9           19       15:45.09     46:10.41     0:55.59
    4    103  Paige Elder                    10           29       15:55.68   1:02:06.09     1:06.18
    5     99  Kaylee Armstrong               11           40       16:18.06   1:18:24.15     1:28.56

St. Vincent De Paul Middle Schoo    Finish Position -     3

  Team Score (places):  64  Team Score (times):   1:28:50.46   Average Time: 17:46.09

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    889  Camille Fahey                   3            3       14:52.87     14:52.87     0:00.00
    2    890  Aubrey Holloway                 6            9       15:28.58     30:21.45     0:35.71
    3    888  Payton Evans                   12           21       16:54.25     47:15.70     2:01.38
    4    886  Breanne Anderson               21           42       20:06.68   1:07:22.38     5:13.81
    5    887  Anna Bisbee                    22           64       21:28.08   1:28:50.46     6:35.21

Arkansas Arts Academy    Finish Position -     4

  Team Score (places):  80  Team Score (times):   1:30:22.94   Average Time: 18:04.59

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     13  Anna Castleman                  7            7       15:31.08     15:31.08     0:00.00
    2     14  Janie Gretzmier                16           23       18:26.00     33:57.08     2:54.92
    3     17  Estrella Yang                  18           41       18:42.55     52:39.63     3:11.47
    4     16  Hailey Wicker                  19           60       18:46.18   1:11:25.81     3:15.10
    5     15  Maddie Swank                   20           80       18:57.13   1:30:22.94     3:26.05
    6     12  Kady Abbott                    23          103       21:30.10   1:51:53.04     5:59.02

Green Forest Jr. High    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    385  Samantha Delavin            Less Than  5          15:09.67     15:09.67     0:00.00
    2    386  Alejandra Lopez             Less Than  5          16:15.49     31:25.16     1:05.82

St Joseph Catholic School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    876  Ava Erck                    Less Than  5          14:05.54     14:05.54     0:00.00
    2    875  Anna Delap                  Less Than  5          17:48.53     31:54.07     3:42.99
    3    877  Paula Valle                 Less Than  5          20:12.55     52:06.62     6:07.01

The New School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    905  Caroline Simmons            Less Than  5          17:09.99     17:09.99     0:00.00

Life Way Christian    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    616  Kathryn Johnson             Less Than  5          14:25.53     14:25.53     0:00.00
    2    617  Hope Pollard                Less Than  5          15:11.61     29:37.14     0:46.08
    3    618  Kennedy Wilson              Less Than  5          16:42.40     46:19.54     2:16.87
    4    615  Maddie Gilliard             Less Than  5          23:14.72   1:09:34.26     8:49.19

Magazine High School (JD Leftwic    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    640  Tianna Presley              Less Than  5          17:43.30     17:43.30     0:00.00
    2    639  Carlee Parrish              Less Than  5          17:58.60     35:41.90     0:15.30
    3    638  Charity Crawford            Less Than  5          20:24.94     56:06.84     2:41.64
    4    637  Trinity Bull                Less Than  5          21:32.67   1:17:39.51     3:49.37

Haas Hall Springdale    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1075  Audrey Walker               Less Than  5          18:03.63     18:03.63     0:00.00
    2   1073  Etana Morse                 Less Than  5          20:43.96     38:47.59     2:40.33
    3   1074  Janna Morse                 Less Than  5          23:23.16   1:02:10.75     5:19.53



Top

Detail Team Results - Girls

Junior High Girls

4A-5A Mid School Divison


Harrison Junior High    Finish Position -     1

  Team Score (places):  31  Team Score (times):   1:11:22.42   Average Time: 14:16.48

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    488  Camryn Casey                    1            1       13:29.29     13:29.29     0:00.00
    2    485  Laney Barrett                   3            4       13:57.38     27:26.67     0:28.09
    3    499  Olivia Pall                     7           11       14:31.94     41:58.61     1:02.65
    4    498  Noelle Pall                     9           20       14:36.66     56:35.27     1:07.37
    5    483  Eliana Adamos                  11           31       14:47.15   1:11:22.42     1:17.86
    6    506  Madison Trammell               12           43       14:53.49   1:26:15.91     1:24.20
    7    493  Vittoria Gratton               19           62       15:07.63   1:41:23.54     1:38.34
    8    486  Elise Bell                  More Than  7          15:12.22   1:56:35.76     1:42.93
    9    495  Addie Jones                 More Than  7          15:12.25   2:11:48.01     1:42.96
   10    497  Rylee Myers                 More Than  7          15:17.15   2:27:05.16     1:47.86
   11    489  Claire Cecil                More Than  7          15:25.04   2:42:30.20     1:55.75
   12    490  Kaylee Charbonneau          More Than  7          15:45.06   2:58:15.26     2:15.77
   13    501  Jaylee Reynolds             More Than  7          15:58.39   3:14:13.65     2:29.10
   14    484  Attalie Bardwell            More Than  7          16:44.06   3:30:57.71     3:14.77
   15    491  Mysteri Cotton              More Than  7          16:53.72   3:47:51.43     3:24.43
   16    487  Brooke Boyd                 More Than  7          17:03.48   4:04:54.91     3:34.19
   17    496  Ashlyn Long                 More Than  7          17:05.75   4:22:00.66     3:36.46
   18    492  Kaci Flower                 More Than  7          17:43.87   4:39:44.53     4:14.58
   19    503  Harley Robinson             More Than  7          17:57.34   4:57:41.87     4:28.05
   20    504  Stella Satterwhite          More Than  7          18:07.60   5:15:49.47     4:38.31
   21    500  Hays Reed                   More Than  7          18:12.93   5:34:02.40     4:43.64
   22    502  Carly Richardson            More Than  7          18:23.03   5:52:25.43     4:53.74
   23    505  Natalie Sims                More Than  7          19:44.28   6:12:09.71     6:14.99

Pea Ridge High School    Finish Position -     2

  Team Score (places):  41  Team Score (times):   1:12:32.57   Average Time: 14:30.51

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    675  Harmony Reynolds                4            4       14:05.23     14:05.23     0:00.00
    2    674  Adelina Means                   5            9       14:12.60     28:17.83     0:07.37
    3    679  Madison Smith                   8           17       14:35.80     42:53.63     0:30.57
    4    676  Sarah Richardson               10           27       14:41.41     57:35.04     0:36.18
    5    678  Olivia Scates                  14           41       14:57.53   1:12:32.57     0:52.30
    6    673  Allie King                     15           56       14:58.16   1:27:30.73     0:52.93
    7    680  Liz Vazques                    16           72       14:59.03   1:42:29.76     0:53.80
    8    683  Lauren Wright               More Than  7          15:00.76   1:57:30.52     0:55.53
    9    682  Dallice White               More Than  7          15:01.27   2:12:31.79     0:56.04
   10    670  Alexis Evenson              More Than  7          16:05.21   2:28:37.00     1:59.98
   11    665  Trinity Alley               More Than  7          16:19.54   2:44:56.54     2:14.31
   12    668  Madison Bryant              More Than  7          16:23.55   3:01:20.09     2:18.32
   13    677  Jocelyn Rowlee              More Than  7          17:19.80   3:18:39.89     3:14.57
   14    667  Henley Baker                More Than  7          17:31.51   3:36:11.40     3:26.28
   15    669  Isabella Cruz               More Than  7          18:15.20   3:54:26.60     4:09.97
   16    666  Katie Baird                 More Than  7          19:08.41   4:13:35.01     5:03.18
   17    671  Kailee Ford                 More Than  7          20:30.82   4:34:05.83     6:25.59
   18    672  Natalie Graham              More Than  7          21:02.74   4:55:08.57     6:57.51

West Fork Middle School    Finish Position -     3

  Team Score (places):  81  Team Score (times):   1:16:25.84   Average Time: 15:17.17

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    921  Joyce Ferguson                  2            2       13:51.23     13:51.23     0:00.00
    2    920  Zoe Erickson                    6            8       14:27.56     28:18.79     0:36.33
    3    923  Ella McKnight                  23           31       15:49.97     44:08.76     1:58.74
    4    925  Hannah Young                   24           55       15:52.22   1:00:00.98     2:00.99
    5    918  Jade Daugherity                26           81       16:24.86   1:16:25.84     2:33.63
    6    919  Nealie Den Herder              30          111       18:28.47   1:34:54.31     4:37.24
    7    917  Baileigh Cash                  32          143       18:52.46   1:53:46.77     5:01.23
    8    924  Callista Scott              More Than  7          19:09.02   2:12:55.79     5:17.79
    9    922  Chloe Karnes                More Than  7          24:07.99   2:37:03.78    10:16.76

Berryville High School    Finish Position -     4

  Team Score (places):  93  Team Score (times):   1:16:47.87   Average Time: 15:21.57

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    997  Gisselle Estrada               13           13       14:55.29     14:55.29     0:00.00
    2   1004  Sarah Pruente                  17           30       15:01.61     29:56.90     0:06.32
    3   1005  Lucy Reyes                     20           50       15:29.41     45:26.31     0:34.12
    4   1000  Kirah Law                      21           71       15:32.46   1:00:58.77     0:37.17
    5   1008  Janaya Smith                   22           93       15:49.10   1:16:47.87     0:53.81
    6   1003  Elizabeth Perez                25          118       16:17.60   1:33:05.47     1:22.31
    7   1011  Mia Therman                    28          146       17:30.48   1:50:35.95     2:35.19
    8   1006  Emily Rivas                 More Than  7          18:25.20   2:09:01.15     3:29.91
    9   1007  Zara Roque                  More Than  7          18:29.89   2:27:31.04     3:34.60
   10   1010  Adriana Tellez              More Than  7          19:05.89   2:46:36.93     4:10.60
   11    998  Mariana Hernandez           More Than  7          20:43.85   3:07:20.78     5:48.56
   12    999  Alicen Johnson              More Than  7          21:25.57   3:28:46.35     6:30.28

Farmington High School    Finish Position -     5

  Team Score (places): 138  Team Score (times):   1:27:28.18   Average Time: 17:29.64

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    314  Olivia Keaton                  18           18       15:02.23     15:02.23     0:00.00
    2    316  Georgia Richards               27           45       16:39.75     31:41.98     1:37.52
    3    311  Ella Curtis                    29           74       18:16.47     49:58.45     3:14.24
    4    315  Raylee Kegans                  31          105       18:36.10   1:08:34.55     3:33.87
    5    313  Kaylee Jones                   33          138       18:53.63   1:27:28.18     3:51.40
    6    312  Robbie Evans                   34          172       21:19.88   1:48:48.06     6:17.65

Prairie Grove High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    703  Adamaris Lopez              Less Than  5          16:28.18     16:28.18     0:00.00
    2    702  Jorja Hyler                 Less Than  5          19:09.72     35:37.90     2:41.54

Shiloh Christian School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    782  Kate Duddleston             Less Than  5          15:45.60     15:45.60     0:00.00



Top

Detail Team Results - Girls

Junior High Girls

6A-7A Large School Divsion


Bentonville High School    Finish Position -     1

  Team Score (places):  32  Team Score (times):   1:06:16.43   Average Time: 13:15.29

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     79  Emily Robinson                  2            2       12:43.24     12:43.24     0:00.00
    2     82  Sterliing Thomas                3            5       12:49.25     25:32.49     0:06.01
    3     76  Emily Gianneschi                8           13       13:27.95     39:00.44     0:44.71
    4     78  Emily Ratcliff                  9           22       13:30.33     52:30.77     0:47.09
    5     77  Nicole Orejuela                10           32       13:45.66   1:06:16.43     1:02.42
    6     81  Lexi Sharpe                    13           45       13:56.52   1:20:12.95     1:13.28
    7     80  Rachel Rosser                  22           67       14:13.87   1:34:26.82     1:30.63
    8     83  Katie Trowbridge            More Than  7          16:19.59   1:50:46.41     3:36.35

Central Junior High School    Finish Position -     2

  Team Score (places):  79  Team Score (times):   1:08:56.27   Average Time: 13:47.25

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    139  Abigail Livingston              1            1       12:27.59     12:27.59     0:00.00
    2    153  Neida Rojo                     15           16       13:59.81     26:27.40     1:32.22
    3    157  Mackenzie Sherron              16           32       14:00.13     40:27.53     1:32.54
    4    123  Ellen Fink                     23           55       14:14.31     54:41.84     1:46.72
    5    150  Ryland Potts                   24           79       14:14.43   1:08:56.27     1:46.84
    6    120  Casydi Dotts                   26          105       14:21.86   1:23:18.13     1:54.27
    7    165  Olivia Whitney                 30          135       14:36.19   1:37:54.32     2:08.60
    8    136  Grace Kilcrease             More Than  7          14:53.52   1:52:47.84     2:25.93
    9    130  Natalie Holstein            More Than  7          15:04.52   2:07:52.36     2:36.93
   10    158  Sophie Simmons              More Than  7          15:09.63   2:23:01.99     2:42.04
   11    124  Laci Gartside               More Than  7          15:12.97   2:38:14.96     2:45.38
   12    115  Hannah Clinkscales          More Than  7          15:26.29   2:53:41.25     2:58.70
   13    119  Shelby Davis                More Than  7          15:41.66   3:09:22.91     3:14.07
   14    126  Neira Gomez                 More Than  7          15:46.19   3:25:09.10     3:18.60
   15    161  Abby Sullivan               More Than  7          15:51.23   3:41:00.33     3:23.64
   16    143  Maria Martinez              More Than  7          15:58.49   3:56:58.82     3:30.90
   17    118  Sara Davis                  More Than  7          16:00.94   4:12:59.76     3:33.35
   18    148  Maricela Patino             More Than  7          16:03.05   4:29:02.81     3:35.46
   19    160  Makenna Stamps              More Than  7          16:09.33   4:45:12.14     3:41.74
   20    128  Phoebe Harris               More Than  7          16:22.04   5:01:34.18     3:54.45
   21    121  Ashlee Eiser                More Than  7          16:26.71   5:18:00.89     3:59.12
   22    133  Kiernen Jones               More Than  7          16:32.85   5:34:33.74     4:05.26
   23    146  Emily McDaniel              More Than  7          16:34.42   5:51:08.16     4:06.83
   24    147  Mataya Pathoumthong         More Than  7          16:51.84   6:08:00.00     4:24.25
   25    122  Julia Ellis                 More Than  7          16:57.00   6:24:57.00     4:29.41
   26    164  Chloe Weber                 More Than  7          17:03.66   6:42:00.66     4:36.07
   27    131  Karlie Johnson              More Than  7          17:14.10   6:59:14.76     4:46.51
   28    156  Sophia Sherpherd            More Than  7          17:18.74   7:16:33.50     4:51.15
   29    145  Greer McAllister            More Than  7          17:19.64   7:33:53.14     4:52.05
   30    111  Keidy Aceituno              More Than  7          17:22.28   7:51:15.42     4:54.69
   31    138  Kwency Krueger              More Than  7          18:02.86   8:09:18.28     5:35.27
   32    144  Anna Marvin                 More Than  7          18:05.94   8:27:24.22     5:38.35
   33    134  Sophie Joyner               More Than  7          18:16.19   8:45:40.41     5:48.60
   34    113  Sadie Buck                  More Than  7          18:28.74   9:04:09.15     6:01.15
   35    162  Collin Thompson             More Than  7          18:36.97   9:22:46.12     6:09.38
   36    132  Ella Jones                  More Than  7          18:40.93   9:41:27.05     6:13.34
   37    140  Audrey Longing              More Than  7          18:45.35  10:00:12.40     6:17.76
   38    114  Ryan Byrd                   More Than  7          19:07.10  10:19:19.50     6:39.51
   39    135  Hellen Keith                More Than  7          19:20.84  10:38:40.34     6:53.25
   40    116  Kinley Couch                More Than  7          19:35.74  10:58:16.08     7:08.15
   41    141  Anasia Lourie               More Than  7          19:56.43  11:18:12.51     7:28.84
   42    129  Sophia Herrera              More Than  7          21:35.76  11:39:48.27     9:08.17

Washington Middle School    Finish Position -     3

  Team Score (places):  85  Team Score (times):   1:09:43.31   Average Time: 13:56.66

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    955  Hayden Weber                    4            4       12:53.53     12:53.53     0:00.00
    2    945  Katie Eggleston                14           18       13:57.33     26:50.86     1:03.80
    3    946  Emelia Eriksson                19           37       14:10.97     41:01.83     1:17.44
    4    948  Ryleigh Gilbreath              21           58       14:13.00     55:14.83     1:19.47
    5    952  Gracely Salley                 27           85       14:28.48   1:09:43.31     1:34.95
    6    951  Lakyn Prough                   28          113       14:29.67   1:24:12.98     1:36.14
    7    947  Shelby Fischer                 29          142       14:29.90   1:38:42.88     1:36.37
    8    950  Mya Minden                  More Than  7          14:56.07   1:53:38.95     2:02.54
    9    953  Ava Sheridan                More Than  7          15:02.42   2:08:41.37     2:08.89
   10    956  Kadyn Wessels               More Than  7          16:05.64   2:24:47.01     3:12.11
   11    944  Lindsay Carlsen             More Than  7          16:56.06   2:41:43.07     4:02.53

Rogers Junior High    Finish Position -     4

  Team Score (places):  95  Team Score (times):   1:11:21.45   Average Time: 14:16.29

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    763  Amy Lawrence                    5            5       13:14.64     13:14.64     0:00.00
    2    764  Alayna Wicklund                 7           12       13:23.09     26:37.73     0:08.45
    3    761  Speincer Hancock               17           29       14:03.37     40:41.10     0:48.73
    4    759  Ronni Cichy                    32           61       14:55.95     55:37.05     1:41.31
    5    760  Sierra Ebert                   34           95       15:44.40   1:11:21.45     2:29.76

Elmwood Middle School    Finish Position -     5

  Team Score (places): 110  Team Score (times):   1:12:16.18   Average Time: 14:27.24

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1045  Bailey Miller                  12           12       13:46.76     13:46.76     0:00.00
    2   1042  Mia Loafman                    18           30       14:05.23     27:51.99     0:18.47
    3   1053  Gabrielle Vite                 20           50       14:12.44     42:04.43     0:25.68
    4   1046  Sydney Overton                 25           75       14:17.19     56:21.62     0:30.43
    5   1037  Madison Archer                 35          110       15:54.56   1:12:16.18     2:07.80
    6   1043  Allison Manning                38          148       16:13.05   1:28:29.23     2:26.29
    7   1049  Sydney Rieske                  40          188       16:26.52   1:44:55.75     2:39.76
    8   1052  Emma Smith                  More Than  7          16:31.69   2:01:27.44     2:44.93
    9   1039  Savannah Chestnut           More Than  7          16:58.50   2:18:25.94     3:11.74
   10   1040  Lillian Fenton              More Than  7          17:33.70   2:35:59.64     3:46.94
   11   1051  Alexa Santos                More Than  7          19:16.85   2:55:16.49     5:30.09
   12   1044  Crystal Mejia               More Than  7          22:39.10   3:17:55.59     8:52.34

Kirksey Middle School    Finish Position -     6

  Team Score (places): 145  Team Score (times):   1:17:19.74   Average Time: 15:27.95

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    525  Kate Nachtigal                  6            6       13:15.40     13:15.40     0:00.00
    2    509  Julianna Breazeale             11           17       13:45.79     27:01.19     0:30.39
    3    521  Devan MacNeel                  36           53       16:03.80     43:04.99     2:48.40
    4    507  Leslie Alvarado                45           98       17:01.99   1:00:06.98     3:46.59
    5    532  Kylee Ward                     47          145       17:12.76   1:17:19.74     3:57.36
    6    515  Jackie Garcia                  53          198       18:00.18   1:35:19.92     4:44.78
    7    516  Sydnie Harlen                  58          256       20:06.52   1:55:26.44     6:51.12
    8    511  Jacqueline Camacho          More Than  7          20:09.13   2:15:35.57     6:53.73
    9    531  Sarah Scroggins             More Than  7          20:34.42   2:36:09.99     7:19.02
   10    519  Hailey Lairamore            More Than  7          20:34.72   2:56:44.71     7:19.32
   11    514  Abigail Fleming             More Than  7          20:49.00   3:17:33.71     7:33.60
   12    530  Steffany Sanchez            More Than  7          21:05.91   3:38:39.62     7:50.51
   13    517  Isabel Jacobson             More Than  7          22:37.40   4:01:17.02     9:22.00
   14    522  Morgan Mahoney              More Than  7          23:47.86   4:25:04.88    10:32.46
   15    510  Hailey Brown                More Than  7          27:20.24   4:52:25.12    14:04.84

Southwest Junior High School    Finish Position -     7

  Team Score (places): 200  Team Score (times):   1:21:37.05   Average Time: 16:19.41

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    795  Sarah Boyce                    31           31       14:48.45     14:48.45     0:00.00
    2    799  Jamie Gashler                  37           68       16:04.63     30:53.08     1:16.18
    3    796  Carol Cabello                  41          109       16:29.43     47:22.51     1:40.98
    4    801  Evelyn Mejia                   43          152       16:58.39   1:04:20.90     2:09.94
    5    798  Cecilia Garcia-Corona          48          200       17:16.15   1:21:37.05     2:27.70
    6    800  Mikayla Khloe Harrison         49          249       17:25.83   1:39:02.88     2:37.38
    7   1132  Maria Cordero                  57          306       19:19.84   1:58:22.72     4:31.39
    8    797  Brianna Contreras           More Than  7          21:17.30   2:19:40.02     6:28.85

George Junior High    Finish Position -     8

  Team Score (places): 224  Team Score (times):   1:24:28.18   Average Time: 16:53.64

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    329  Mixtli Maqueda                 33           33       15:00.88     15:00.88     0:00.00
    2    328  Abigail Eggers                 42           75       16:46.60     31:47.48     1:45.72
    3    332  Jamie Ramirez                  46          121       17:05.29     48:52.77     2:04.41
    4    335  Jacqueline Zamorana            51          172       17:36.91   1:06:29.68     2:36.03
    5    330  Raine Perrodin                 52          224       17:58.50   1:24:28.18     2:57.62
    6    331  Damaris Ramirez                60          284       23:11.13   1:47:39.31     8:10.25
    7    334  Mercycilla Tonke               61          345       25:09.71   2:12:49.02    10:08.83

Lakeside (Springdale) Junior High    Finish Position -     9

  Team Score (places): 242  Team Score (times):   1:27:08.77   Average Time: 17:25.75

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    576  Hailey Rodriguez               39           39       16:15.53     16:15.53     0:00.00
    2    579  Annie Ward-Lovette             44           83       16:59.91     33:15.44     0:44.38
    3    560  Monica Alvarenga               50          133       17:27.94     50:43.38     1:12.41
    4    568  Gabby Fierro                   54          187       18:11.44   1:08:54.82     1:55.91
    5    562  Daniela Anguiano               55          242       18:13.95   1:27:08.77     1:58.42
    6    578  Esperanza Trejo                56          298       19:10.44   1:46:19.21     2:54.91
    7    569  Michelle Galvan                59          357       20:06.67   2:06:25.88     3:51.14
    8    561  Salma Andres                More Than  7          20:59.67   2:27:25.55     4:44.14
    9    577  Denis Sausedo               More Than  7          21:00.73   2:48:26.28     4:45.20
   10    564  Samantha Burnett            More Than  7          21:01.33   3:09:27.61     4:45.80
   11    571  Leslie Martinez             More Than  7          21:57.80   3:31:25.41     5:42.27
   12    565  Julia Davis                 More Than  7          22:10.99   3:53:36.40     5:55.46
   13    566  Kimberly Diaz               More Than  7          22:21.49   4:15:57.89     6:05.96
   14    574  Kimberly Perez              More Than  7          25:13.26   4:41:11.15     8:57.73